Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 24 May 2019r. jest to 144 dzień roku. Do końca roku pozostało 221 dni. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

17 listopada 2016 - Kampania antynikotynowa

2016-11-17 09:15:41 (komentarzy: 0, wyświetleń: 1570)

Poleć na:          

Włączamy się w kampanię informacyjno-edukacyjną z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia.

Corocznie w listopadzie obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Dzień ten, jest ogniwem w tworzeniu społecznego i politycznego poparcia dla działań zdrowotnych promujących zdrowy, wolny od dymu tytoniowego styl życia jest istotnym elementem działań podejmowanych w ramach Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce.

Ustawa z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych ogłoszona została w Dzienniku Ustaw w dniu 24 sierpnia. Przepisy ustawy obowiązującej producentów, importerów i dystrybutorów papierosów elektronicznych weszły w życie 8 września 2016 r

W roku 2014 uchwalona została nowa europejska dyrektywa tytoniowa (TPD), która papierosy elektroniczne trwale związała z rynkiem wyrobów tytoniowych. Produkty tego typu zostały zdefiniowane w prawodawstwie europejskim jako wyroby „powiązane z wyrobami tytoniowymi” i co za tym idzie zostały objęte szeregiem restrykcyjnych przepisów, jakie dotychczas dotyczyły wyłącznie wyrobów tytoniowych.

W Polsce przepisy dyrektywy tytoniowej wraz z dodatkowymi restrykcjami wprowadzonymi przez polskiego ustawodawcę wprowadza nowelizacja ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która wejdzie w życie w terminie 14 dni od jej ogłoszenia w dzienniku ustaw.

Ustawa wprowadza zakaz sprzedaży papierosów elektronicznych i pojemników z płynem nikotynowym do ich uzupełniania osobom poniżej 18-go roku życia. Od dnia wejścia w życie ustawy będzie obowiązywał również bezwzględny zakaz reklamy i promocji oraz sprzedaży na odległość (w tym internetowej) papierosów elektronicznych i płynów do e-papierosów. Zgodnie z tym zakazem nielegalna będzie również sprzedaż dokonywana przez zagraniczne sklepy internetowe z e-papierosami, których klientami będą klienci z Polski.

Wszystkie produkty wprowadzane do obrotu będą musiały być zgłoszone w specjalnym europejskim rejestrze, który w Polsce będzie prowadzić Biuro ds. Substancji Chemicznych. Aby dokonać takiego zgłoszenia producent lub importer będzie musiał podać szereg szczegółowych danych, które można uzyskać tylko poprzez szczegółowe badania chemiczne i toksykologiczne produktów.

Płyny do e-papierosów będą dostępne tylko w opakowaniach o max. pojemności 10 ml zabezpieczonych przed otwarciem przez dzieci (zgodnie z normami PN) i wyposażone w system napełniania zbiornika w e-papierosie zgodny z europejskimi normami technicznymi, jakie zostały opublikowane przez Komisję Europejską. Już za 14 dni wszyscy dystrybutorzy e-papierosów będą musieli posiadać system gromadzenia i przetwarzania danych o wszystkich przypadkach podejrzewanego niepożądanego działania produktu, które będą zobowiązani przekazywać organom państwowym.

Wszyscy dystrybutorzy e-papierosów będą zobowiązani przekazywać organom administracji państwowej szczegółowe dane na temat sprzedaży produktów. Za złamanie większości nowych ograniczeń lub zaniechanie obowiązków przedsiębiorcom grozić będzie kara do 200 tys. złotych lub kara pozbawienia wolności. Zgodnie z nowymi przepisami używanie papierosów elektronicznych będzie ograniczone w miejscach publicznych w takim samym zakresie, jak palenie papierosów tradycyjnych.

Zakaz ten dotyczy używania papierosów elektronicznych zawierających nikotynę.

INFO [Powiat Drawski]

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ