Rok 2019 to 23 medale, 3-złote, 8-srebrnych i 12-brązowych.

Był to bardzo dobry i udany rok dla sekcji sportów walki Sajn System Drawsko pod względem medalowym jak i zdobytego doświadczenia w walce full contact na ratanowe kije.

Rok 2019 rozpoczęliśmy 16 lutego Mistrzostwami Polski Północnej w CSWL Drawsko gdzie zdobyliśmy w sumie 5 medali - Kornel Wiśniewski 2 x srebro (walka na jeden i dwa kije), Mateusz Czekajewski srebro, Łukasz Zawiła brąz i Waldemar Materski brąz.

W marcu Waldemar Materski i Kornel Wiśniewski zostali powołani do Kadry Polski w Combat Kalaki Eskrima.

Następnie 27 kwiecień Mistrzostwa Polski w Srebrnej Górze i znowu 5 medali.
Waldemar Materski srebro, Magdalena Marchel srebro, Kornel Wiśniewski srebro, Łukasz Zawiła brąz, Weronika Domańska brąz.
Na tych zawodach Magdalena Marchel dostała powołanie do Kadry Polski.

12-14 lipiec był dla nas najważniejszym miesiącem gdyż startowaliśmy na Mistrzostwach Europy we Włoszech zdobywając łącznie 5 medali.

Magdalena Marchel Mistrzostwo Europy w walce full contact na jeden kij i brązowy medal na dwa kije. Waldemar Materski Mistrzostwo Europy w walce full contact na dwa kije i brązowy medal na jeden kij natomiast Kornel Wiśniewski Vice Mistrzostwo Europy w walce full contact na jeden kij.

16 listopad Drużynowy Puchar Polski Służb Mundurowych w CSWL Drawsko 8 medali. Magdalena Marchel złoto i srebro, Kornel Wiśniewski 2 x brąz, Łukasz Zawiła 2 x brąz natomiast Waldemar Materski 2 x brąz.Objawieniem roku dla polskiego Combat Kalaki Eskrima jest Magdalena Marchel, jako młoda zawodniczka sekcji Sajn System Drawsko pokazała swój charakter na Mistrzostwach Polski zaciekle walcząc w finale z Vice Mistrzynią Świata Joanną Miętką z Krakowa.
Następnie na Mistrzostwach Europy we Włoszech gdzie walcząc z bardziej utytułowanymi i doświadczonymi przeciwniczkami nie uległa ich presji i przywiozła dwa medale, a Drużynowy Puchar Polski Służb Mundurowych udowodnił że jest czołową zawodniczką w swojej kategorii w Polsce.

Jak mówi o Magdzie sam trener Kornel Wiśniewski ,,ciężka praca, upór i determinacja w dążeniu do celu daje Magdzie cenny atut, nie raz w trakcie walk sparingowych widziałem u Magdy łzy w oczach od moich uderzeń kijem, ale ona na nic się nie skarżyła, parła do przodu choć wiedziałem że bardzo ją boli... ona pokarze swoje w tym roku na Mistrzostwach Świata na Florydzie i tanio tam skóry nie sprzeda, zobaczycie!!!"