Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 22 March 2019r. jest to 81 dzień roku. Do końca roku pozostało 284 dni. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Bezpieczeństwo MALUCHA w sieci

2018-04-16 12:46:44 (komentarzy: 0, wyświetleń: 649)

Poleć na:          

Na zaproszenie Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Nętnie oraz wychowawczyń pracujących w oddziałach przedszkolnych Teresy Winnickiej i Doroty Kanarek odbyły się zajęcia ogólnorozwojowe prowadzone przez Zofię Lisowską, pedagoga z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Tematem spotkania, które odbyło się 11 kwietnia 2018 r., było bezpieczne korzystanie z nowoczesnych technologii. Po krótkim wzajemnym poznaniu się i rozmowie, dzieci wspólnie obejrzały bajkę pt. „Mój przyjaciel Necio”. Dzieci malowały głównego bohatera bajki - Jasia i jego samodzielnie skonstruowanego robota „Necio”. Następnie rozpoczęła się rozmowa z dziećmi na temat korzystania z komputera i Internetu. Przedszkolaki bez większych zahamowań mówiły, jak często korzystają z komputerów, laptopów, tabletów czy telefonów komórkowych.

Współczesne dzieci stykają się z nowymi technologiami od najmłodszych lat. Nie ma możliwości zatrzymania tej tendencji i nie oto chodzi. Zadaniem dorosłych jest więc nauczenie młodego pokolenia, jak bezpiecznie korzystać z nowoczesnych technologii, które mają ogromny wpływ na rozwój dziecka. Telewizja i gry komputerowe nie muszą zastępować książki czy czasopisma, wspólnej zabawy i spacerów.
Były to zajęcia, które wpływają na rozwój osobisty i społeczny, przybliżają wiedzę jak korzystać ze zdobyczy technologicznych w bezpieczny dla siebie sposób.

INFO: [Powiat Drawski]

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ