Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 16 June 2019r. jest to 167 dzień roku. Do końca roku pozostało 198 dni. Imieniny: Aliny, Anety, Benona ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Bezpieczniej z odblaskiem

2018-10-01 19:41:51 (komentarzy: 0, wyświetleń: 794)

Poleć na:          

W dniu dzisiejszym drawscy policjanci prowadzą działania profilaktyczne pod nazwą „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”.

W ramach działań mundurowi będą przypominać o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, a także zachęcać mieszkańców miasta do umieszczania takich elementów na swoich ubraniach i korzystania z nich po zmroku. Wszystko po to, aby przeciwdziałać zdarzeniom drogowym z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania mają za zadanie zwrócić uwagę niechronionych uczestników ruchu drogowego na to, jak ważna jest poprawa własnego bezpieczeństwa na drodze poprzez używanie elementów odblaskowych. Celem działań jest ograniczanie zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów, zwłaszcza podczas nadchodzącego okresu jesienno–zimowego. Mundurowi podkreślają, że każdy kierowca jadąc po zmroku, jest w stanie dużo szybciej i z większej odległości zauważyć pieszego z elementem odblaskowym umieszczonym na torebce, kurtce czy spodniach, niż pieszego w zupełnie ciemnym ubraniu. Przekłada się to bezpośrednio na bezpieczeństwo osoby pieszej.

Jednocześnie, funkcjonariusze zauważają, że idea „odblaskowej profilaktyki” spotkała się z przychylnym przyjęciem m.in. przez rowerzystów. Miłośnicy dwóch kółek, coraz częściej widywani są w kamizelkach odblaskowych. To dobry przykład dbania o własne bezpieczeństwo na drodze. Przypominamy, że przepisy nakładają na wszystkich pieszych poruszających się drogą po zmierzchu poza obszarem zabudowanym obowiązek noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Dlatego też mundurowi apelują o przestrzeganie przepisów w tym zakresie.

Tekst i zdjęcia: asp. Karol Cieślik

 

 

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ