Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 21 April 2018r. jest to 111 dzień roku. Do końca roku pozostało 254 dni. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

El Comandante bywał na poligonie drawskim

2017-12-04 07:17:01 (komentarzy: 0, wyświetleń: 1048)

Poleć na:          

Ciekawostka: Kubański dyktator Fidel Castro kilkakrotnie uczestniczył w ćwiczeniach Układu Warszawskiego w Olesznie pod Drawskiem Pomorskim. Ostatni raz w 1988 roku.
Jak wspominają mieszkańcy Drawska Pomorskiego związani wówczas zawodowo z poligonem, przywódca Kuby lądował na lotnisku pod Mirosławcem. Spał w willi reprezentacyjnej w Olesznie. Stamtąd odbywał rowerowe wycieczki z Wojciechem Jaruzelskim. Podczas gdy ta dwójka jechała obok siebie i dyskutowała, za nimi jechał cały sztab ochroniarzy i obsługi. Na hali sportowej w tej miejscowości grywali również w ping-ponga. Uczestniczyli także w koncercie w nieistniejącym już amfiteatrze.
– Największy z koncertów w amfiteatrze w Olesznie odbył się podczas wielkich manewrów polskiej armii latem 1988 r. Myślę że tak naprawdę wtedy nie było ważne kto i jakie koncerty tego lata dawał. Amfiteatr zapełnił się po same brzegi. Najważniejszym byli widzowie w pierwszym rzędzie obok siebie usiedli generał Wojciech Jaruzelski i… przywódca kubański Fidel Castro – mówi Tomasz Jasyk z Magazynu Drawskiego, jednego z Patronów Medialnych Akcji „Jezioro Tajemnic”.
Wcześniej, El Comendante odwiedził Pomorze w czerwcu 1972 roku. Fidel Castro, przywódca rewolucji kubańskiej i wieloletni dyktator tego kraju, zmarł rok temu. Miał 90 lat.

Tekst i zdjęcia: [jeziorotajemnic.pl]

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ - Amfiteatr w Olesznie to już HISTORIA

REKLAMA:

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Kiermasz Wielkanocny 2018r
Dzieci Witają Wiosnę 2018r
Pożar w Wierzchowie 2017r
Magiczna Podróż
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
55 lat Nadleśnictwo Drawsko 2017r.
DRAGON 17 Odwrót
Boże Ciało w Drawsku Pomorskim 2017r.

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ