Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 22 March 2019r. jest to 81 dzień roku. Do końca roku pozostało 284 dni. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Europejska akcja „Kaskadowy Pomiar Prędkości”

2018-04-16 13:09:47 (komentarzy: 0, wyświetleń: 1103)

Poleć na:          

Funkcjonariusze z drawskiej „drogówki” włączyli się do międzynarodowej akcji „Kaskadowy Pomiar Prędkości”. W pracy wesprą ich policjanci odbywający staż zawodowy na terenie naszego powiatu. Celem działań jest zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu poprzez wyegzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości.

Niewątpliwie jednym z strategicznych celów Policji jest zapewnienie bezpieczeństwa na drodze. Czynnikiem je gwarantującym jest praca policjantów „drogówki”, a szczególnie kontrole prędkości, stanu trzeźwości i stanu technicznego pojazdów. Dziś na terenie całej Unii Europejskiej siły policyjne z ponad 20 krajów rozpoczęły działania kontrolno-prewencyjne. Koordynatorem jest Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego TISPOL.

Działania polegają na przeprowadzaniu kontroli na jednej drodze przez kilka załóg na różnych jej odcinkach. W powiecie drawskim obejmą one przede wszystkim drogę krajową nr 10 niemniej działania podjęte zostaną także na innych drogach, gdzie w ostatnim czasie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Przy okazji opisywanej akcji po raz kolejny apelujemy o zachowanie rozwagi i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Są one najlepszym gwarantem bezpiecznej podróży.

Tekst i zdjęcia: asp. szt. Maciej Zieliński

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ