Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 22 March 2019r. jest to 81 dzień roku. Do końca roku pozostało 284 dni. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Jakub Łepek finalistą Sejmiku Matematyków

2018-05-14 14:21:17 (komentarzy: 0, wyświetleń: 670)

Poleć na:          

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim Kamila Prabucka i Jakub Łepek wzięli udział w 35–tej edycji Ogólnopolskiego Sejmiku Matematycznego.

Co roku Pałac Młodzieży w Katowicach, przy współpracy Instytutu Matematyki Uniwersytetu Śląskiego, organizuje Ogólnopolski Sejmik Matematyków. Wśród 20 finalistów znalazł się Jakub Łepek - uczeń klasy drugiej.
Kamila i Jakub uczestniczyli w tym niezwykle trudnym i profesjonalnym konkursie po raz pierwszy, a ich prace były na wysokim poziomie. Kamila Prabucka w swojej pracy pt. „Nieskończoność nieskończoności nierówna” pochyliła się nad zagadnieniem nieskończoności, jej paradoksów i różnorodności.

Z kolei Jakub Łepek – uczeń klasy II - w pracy pt. „Algorytmy kombinatoryczne” połączył wiedzę matematyczną z informatyczną ukazując istotę algorytmów kombinatorycznych przy rozwiązywaniu dość skomplikowanych problemów obliczeniowych, wykorzystywanych w technologii informacyjnej.

Finał XXXV Ogólnopolskiego Sejmiku Matematycznego odbędzie się w dniach 14 - 17 czerwca 2018 r. Prace konkursowe zostały napisane pod kierunkiem nauczycielki matematyki Joanny Skurczyńskiej.

INFO: [Powiat Drawski]

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ