Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 26 September 2018r. jest to 269 dzień roku. Do końca roku pozostało 96 dni. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Klasa policyjna w sądzie i przy gaśnicy

2017-11-07 14:43:20 (komentarzy: 0, wyświetleń: 991)

Poleć na:          

Dzięki gościnności i życzliwości Sędziego Sądu Rejonowego w Drawsku Pomorskim Roberta Kucharskiego oraz Komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim Pawła Dymeckiego, w poniedziałek 6 listopada 2017 r. uczniowie pierwszej klasy policyjno-penitencjarnej wraz z wychowawcą Pawłem Łuczko mieli możliwość obserwacji rozprawy sądowej i poznali zasady funkcjonowania oraz specyfikę pracy w Państwowej Straży Pożarnej.
Dla większości uczniów były to pierwsze kroki w Komendzie Straży. Każdy miał okazję przekonać się, jak ważne zadania stoją przed strażakami bez względu na zajmowane stanowisko. Sprzęt i gotowość do działania oraz dyspozycyjność i wysoki poziom wyszkolenia, to elementy pracy strażaków poznane tego dnia przez uczniów. Szczegółowy opis sprzętu i działań straży zainteresował młodzież, tym bardziej, że opowiadali o tym strażacy, którzy jako jedni z pierwszych brali udział w działaniach ratowniczych na terenie obozu w Suszku, w sierpniu tego roku.
Klasa policyjno-penitencjarna podczas zajęć w Zakładzie Karnym poznaje specyfikę pracy ze skazanymi. Nie można jej w pełni zrozumieć bez poznania zasad funkcjonowania sądu, do którego przed wyrokiem trafiają oskarżeni. Dzięki zaangażowaniu Krzysztofa Wójciaka, nauczyciela przysposobienia policyjnego i życzliwości sędziego Roberta Kucharskiego, uczniowie mogli uczestniczyć w rozprawie karnej. Zapoznali się z przebiegiem procesu sądowego i zasadami funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Było to niezwykłe doświadczenie.
Obie wizyty stanowią kolejny ważny element w drodze poznawania zasad działania służb mundurowych i sądów.
Podziękowania należą się Komendantowi Pawłowi Dymeckiemu oraz przedstawicielom JRG, dzięki którym możliwa była ta lekcja: Krzysztofowi Rzęsie, Łukaszowi Sołtysowi i Robertowi Rogińskiemu, a także sędziemu Robertowi Kucharskiemu.

INFO: [Powiat Drawski]

REKLAMA:

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r
Dzieci Witają Wiosnę 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ