Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 15 December 2017r. jest to 349 dzień roku. Do końca roku pozostało 16 dni. Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Kolejne działania drawskiej drogówki wymierzone w nietrzeźwych kierowców

2017-10-11 17:52:55 (komentarzy: 0, wyświetleń: 1093)

Poleć na:          

Na początku tygodnia policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim po raz kolejny wykazali się zdecydowaniem i profesjonalizmem. Tylko w ciągu czterech godzin jeden patrol ujawnił pięciu kierujących na tak zwanym „podwójnym gazie”.
Nikogo nie trzeba przekonywać, że nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego to poważne zagrożenie. Ta podstawowa zasada bezpieczeństwa w pełni obejmuje także rowerzystów. Pamiętajmy, że tak rower jak i siedzący na nim człowiek mają swoją masę i poruszają się szybciej niż pieszy. Zderzenie pijanego rowerzysty z dzieckiem, starszą osobą, niepełnosprawnym czy kobietą w ciąży, zawsze jest brzemienne w skutki.
Nawet z własnego doświadczenia czy choćby relacji znajomych wiemy o przypadkach pijanych cyklistów, którzy przewracali się pod nadjeżdżające samochody czy też powodowali inne wypadki i kolizje. Wszyscy, wychodząc z domu chcemy czuć się bezpiecznie i mamy do tego pełne prawo. Z tego powodu, nie może być tolerancji dla tego typu zachowań na drodze i między innymi, dlatego mundurowi prowadzą kontrole drogowe. W poniedziałek patrol Ogniwa Ruchu Drogowego podjął działania na terenie gmin Kalisz Pomorski, Wierzchowo i Drawsko Pomorskie. Tylko w ciągu czterech godzin policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych rowerzystów i jednego kierowcę samochodu będącego w stanie po użyciu alkoholu.
Ciekawostką jest, ze najmłodszy ze sprawców miał 44 lata a najstarszy 67 lat. Cykliści zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi. Kierowca samochodu – 58 letni mieszkaniec gminy Kalisz Pomorski stracił prawo jazdy i będzie musiał stanąć przed sądem w postępowaniu o wykroczenie.

Tekst: asp. szt. Maciej Zieliński Zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]

REKLAMA:

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje kontoPolecane foto-galerie:

55 lat Nadleśnictwo Drawsko 2017r.
DRAGON 17 Odwrót
Boże Ciało w Drawsku Pomorskim 2017r.
V Manewry Ratownicze Czaplinek 2017r.
72 Rocznica zdobycia Drawska Pomorskiego
START BISON DRAWSKO 2017
NATO w DRAWSKU POMORSKIM
Orszak Trzech Króli Drawsko Pomorskie 2017r
Drawskie Prezentacje Tańca 2016r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ