Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 24 May 2019r. jest to 144 dzień roku. Do końca roku pozostało 221 dni. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Matematyka w praktyce!

2018-11-23 09:23:45 (komentarzy: 0, wyświetleń: 486)

Poleć na:          

W związku z obchodami Jubileuszu 100-lecia powstania Głównego Urzędu Statystycznego, Urząd Statystyczny w Szczecinie zaprosił uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim do udziału w warsztatach.

Były one kolejnym działaniem w ramach współpracy rozpoczętej w poprzednim roku szkolnym. 20 listopada 2018 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Joanny Skurczyńskiej i Katarzyny Kuźniewicz uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pod hasłem „Moja pierwsza firma – od czyścibuta do milionera”.

Pracownik US Mariola Maj przypomniała uczestnikom warsztatów co to jest statystyka, jak we właściwy sposób interpretować dane i wskaźniki statystyczne, jak korzystać ze źródeł statystycznych oraz o czym należy pamiętać, kiedy zakłada się swoją własną działalność. Dorota Grzelak, Kierownik Wydziału Rejestrów zapoznała uczniów z procedurami, które należy przejść podczas zakładania firmy. Młodzież miała możliwość przeszukać zasoby strony Głównego Urzędu Statystycznego i dowiedzieć się o firmach istniejących w wybranym przez siebie regionie, jak również uzupełnić całą dokumentację swojej wymyślonej firmy.

Zajęcia były bardzo ciekawe i kształcące. Uczniowie uczestniczący w warsztatach zostali wyposażeni w wiedzę, którą wielu z nich wykorzysta w życiu dorosłym.

INFO: [Powiat Drawski]

 

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ