Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 17 January 2019r. jest to 17 dzień roku. Do końca roku pozostało 348 dni. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Medical Team poszerza horyzonty

2018-02-08 10:09:48 (komentarzy: 0, wyświetleń: 543)

Poleć na:          

We wtorek 6 lutego 2018 r. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu kaliscy Licealiści z grupy Medical Team Kalisz Pomorski wraz z opiekunem, ratownikiem kwalifikowanej pierwszej pomocy Karolem Kaliną, przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas drugich oddziałów gimnazjalnych.
W szkoleniu wzięło udział około 50 uczniów, którzy dowiedzieli się jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym – może uratować życie! Szkolenie trwało ponad dwie godziny. Gimnazjaliści zobaczyli m.in. jak wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową u osób dorosłych, tamować krwotoki zewnętrzne, opatrywać złamania otwarte, co robić gdy do oka dostanie się ciało obce, jak zareagować w razie ataku epilepsji.

Licealiści pojechali do Recza w następującym składzie: Wiktoria Bagrowska, Malwina Nowakowska, Aleksandra Ramza, Karolina Budnicka, Natalia Kopczyk, Aleksandra Kowalczyk, Natalia Hope, Weronika Bania i Agnieszka Reczko.
Warto wspomnieć, że Medical Team Kalisz Pomorski mógł rozwinąć działalność na szerszą skalę i rozpocząć szkolenie z prawdziwego zdarzenia nie tylko dzięki zaangażowaniu młodzieży i jej opiekuna, ale też dzięki wsparciu Zarządu Powiatu Drawskiego w ramach projektu „Szkolenia w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej na terenie powiatu drawskiego”.

INFO: [Powiat Drawski]

 

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ