Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 13 December 2018r. jest to 347 dzień roku. Do końca roku pozostało 18 dni. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Nr 23/2017r.

2017-03-30 16:30:04 (komentarzy: 0, wyświetleń: 1637)

Poleć na:          

Drodzy Czytelnicy, od niedawna jest mi lżej na sercu, dosłownie. Dlaczego? Z powodu powrotu opieki kardiologicznej do naszego powiatu. To oczywiście nie jedyna zmiana na lepsze. O wielu innych piszemy na str. 6 w artykule „Lepiej w szpitalu”.
Od serca, tak jakoś blisko jest do ducha. Dlatego postanowiliśmy, aby w tym roku w stolicy powiatu odbył się Regionalny Dzień Młodzieży. W organizację tej imprezy włączyło się wiele zacnych osobistości, a mocnego poparcia i patronatu udziela Biskup koszalińsko – kołobrzeski (s. 15).
Na wielu stronach bieżącego numeru „Biuletynu” piszemy o osiągnięciach młodych ludzi, uczniów prowadzonych przez powiat placówek edukacyjnych. Chodzi o LO w Drawsku Pomorskim (s. 4), Kaliszu Pomorskim (s. 5), Czaplinku (s. 4), czy Złocieńcu (s. 5). Umiejętnościami wykazały się także uczennice MOW-u (s. 7) oraz podopieczni placówki edukacyjno – wychowawczej w Bobrowie (s. 14). Dlatego warto inwestować w młodych i w ich edukację, w tym tak potrzebne umiejętności zawodowe – o czym piszemy od pierwszej strony, w artykule „Nowocześniej w Centrum”.
Na kilku stronach (6, 7, 14, 15, 17) opublikowaliśmy już oferty rekrutacyjne naszych szkół. Jest w czym wybierać i nie zawsze trzeba wyjeżdżać po naukę do Szczecinka, czy Koszalina. Na miejscu jakość kształcenia jest równie wysoka i ciągle ewoluuje. W tym miejscu chcę udzielić „pięciogwiazdkowej” rekomendacji naszemu najnowszemu „dziecku” - Klasom Patronackim szczecińskiej Akademii Morskiej w Kaliszu Pomorskim oraz w Czaplinku. Dla ich uczniów będzie to z jednej strony ogromny prestiż (będą też specjalne uniformy!), z drugiej zaś – pierwszy krok w kierunku wysokopłatnych zawodów lądowych i morskich, dostępnych na tej uczelni. Uczelni, po której nikt nie ma problemów ze znalezieniem pracy na całym świecie, a zarobki przekraczają najśmielsze oczekiwania. A stało się to możliwe dzięki naszej akcji eksploracyjno – historycznej, od której wszystko się zaczęło. Piszemy o tym na str. 16, w artykule „Jezioro Tajemnic bardziej morskie”. - Ahoj!

Starosta Drawski - Stanisław Kuczyński

LINK do POBRANIA -TUTAJ

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r
Dzieci Witają Wiosnę 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ