Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 26 September 2018r. jest to 269 dzień roku. Do końca roku pozostało 96 dni. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Nr 25/2017r.

2017-06-01 09:31:53 (komentarzy: 0, wyświetleń: 1511)

Poleć na:          

Drodzy Czytelnicy, wkrótce wakacje. W ich przededniu, w sobotę 24 czerwca, pragnę zaprosić wszystkich młodych ludzi z naszego powiatu, jak i z całej Polski - do Drawska Pomorskiego. Udział w bardzo atrakcyjnie zapowiadającym się Regionalnym Dniu Młodzieży (s. 20) będzie wyjątkowo pięknym akcentem na rozpoczęcie tegorocznego lata.
Choć zbliża się okres urlopowy, administracja powiatu ciężko pracuje. Zamierzamy wykorzystać ten czas na różnego rodzaju prace, jak np. bardzo potrzebny „lifting” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku (s. 15). Natomiast o części tego, co już udało się dokonać, piszemy na „rozkładówce” (s. 10 -11), w artykule „Inwestycje na półmetku”.
Najbliższe plany? Chcemy zrobić aż pięć pracowni w naszych jednostkach oświatowych, na których w nowoczesnych warunkach uczyć się będą przyszli mistrzowie zawodów: w budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku (pracownia gastronomiczna), w budynku Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Wałeckiej w Czaplinku (pracownia gastronomiczna), w pomieszczeniach PCKZiU przy ul. Połczyńskiej w Drawsku Pomorskim (pracownia hotelarska), w budynku PCKZiU przy ulicy Warmińskiej w Drawsku Pomorskim (pracownia diagnostyczna) oraz w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim (pracownia komputerowa). To oczywiście nie koniec. W kolejnych numerach Biuletynu oraz na stronie internetowej Starostwa będziemy jak zwykle informować o nowościach.
Skąd na to wszystko pieniądze? Bardzo dużo będzie pochodziło ze źródeł zewnętrznych, w tym z Urzędu Marszałkowskiego w ramach tzw. „Kontraktu Samorządowego”.
A propos pieniędzy: spodziewamy się prawie dwóch milionów złotych, które przyznał nam Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego na modernizację Domu Pomocy Społecznej w Darskowie. To jak wygrana na loterii, czego i Państwu serdecznie życzę!

Starosta Drawski Stanisław Kuczyński

LINK do pobrania - TUTAJ

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r
Dzieci Witają Wiosnę 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ