Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 14 December 2018r. jest to 348 dzień roku. Do końca roku pozostało 17 dni. Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Nr 26/2017r.

2017-07-06 10:51:27 (komentarzy: 0, wyświetleń: 1379)

Poleć na:          

Drodzy Czytelnicy, już lato. To czas, który najpełniej pokazuje, jak duże mamy wokół siebie bogactwo. To dobrodziejstwo natury, czystego powierza i świeżej wody.
Z tym bogactwem jest trochę tak, jak w słynnej fraszce Jana Kochanowskiego o zdrowiu – „Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz”.
Gdy jednak utrata tych wartości staje się reala, wówczas zaczynamy je w pełni dostrzegać.
W tej metaforze mowa jest oczywiście o sprawie tzw. „megafermy”, której ewentualna budowa może mieć wpływ na jakość życia w naszym powiecie. Aby tę jakość chronić, Zarząd Powiatu Drawskiego postanowił przygotować projekt uchwały Rady Powiatu w tej ważnej sprawie (s. 3).
Co poza tym? Dla uczniów rozpoczęły się już wakacje (s. 1). W ich trakcie trwają przeróżne prace, aby lepiej rozpocząć kolejny rok szkolny. Jedną z inwestycji – zapowiadanych i konsekwentnie realizowanych – jest rozbudowa przedszkola w Czaplinku (s. 14).
W szkołach prowadzonych przez powiat bardzo dużo się dzieje (s. 4, 5, 6, 7). Młodzież ma ciekawe zajęcia, oddani sprawie nauczyciele dbają o rozwój uczniów, a szkoły prezentują coraz bogatszą ofertę. Ciągle jeszcze można z niej skorzystać i złożyć dokumenty, tym bardziej, że nasze szkoły ponadgimnazjalne są naprawdę blisko domu.
Życząc wszystkim udanych wakacji, serdecznie polecam Waszej uwadze „I Piknik Naukowy – Jezioro Tajemnic 2017”. Organizujemy go ze znaczącymi i poważnymi partnerami. Już 8 lipca zapraszamy całe rodziny z dziećmi, choć coś dla siebie znajdzie tam każdy, bez względu na wiek (s. 20).
Naprawdę udanego lata!

Starosta Drawski - Stanisław Kuczyński

LINK do pobrania - TUTAJ

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r
Dzieci Witają Wiosnę 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ