Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 14 December 2018r. jest to 348 dzień roku. Do końca roku pozostało 17 dni. Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Nr 27/2017r.

2017-10-04 15:43:34 (komentarzy: 0, wyświetleń: 1157)

Poleć na:          

Drodzy Czytelnicy, jakiś czas temu zapowiadałem bardzo potrzebną rozbudowę przedszkola specjalnego w Czaplinku, na bazie w dużym stopniu zdekapitalizowanego i niezagospodarowanego budynku warsztatów szkolnych. Dziś z dumą mogę powiedzieć: udało się (s. 1). Jest miejsce dla kolejnych dzieci, są wyspecjalizowane stanowiska pracy. Przedszkole działa, do budynku wchodzą standardy z XXI wieku.
Ale to nie koniec. O następnych przedsięwzięciach na terenie powiatu można będzie napisać, mam nadzieję, już wkrótce. O części z nich wspominamy w poniższym artykule dotyczącym prac Zarządu (s. 3). Nowe pracownie to inwestycje przede wszystkim w oświatę, w młode pokolenie.
Inwestujemy, choć trzeba przyznać, że tegoroczny nabór do szkół nie nastraja optymistycznie - za wyjątkiem bardzo starającego się Kalisza Pomorskiego, gdzie szkoła z roku na rok zyskuje na popularności oraz ZPET w Bobrowie, który się rozrasta. Stabilny jest MOW w Czaplinku. Dane z pozostałych placówek potwierdzają jednak trwały już trend odpływu młodzieży z naszych szkół. Z pewnością zmniejszający się popyt na rodzime placówki w przyszłości będzie oddziaływał na miejsca pracy dla nauczycieli, ponieważ im mniej uczniów, tym mniej pieniędzy w subwencji oświatowej na utrzymanie szkół i nauczycielskie pensje.
Pomimo to, robimy wszystko, aby nikt nie stracił zajęcia. Można to osiągnąć różnymi środkami, na przykład przez konsolidację budynków oświatowych w których jest coraz więcej wolnej przestrzeni oraz odważne przedsięwzięcia i przecieranie kolejnych ścieżek edukacyjnych.
W mediach nietrudno znaleźć informacje o zwolnieniach nauczycieli w całej Polsce. I tu niespodzianka: w Powiecie Drawskim nauczycieli… przybywa. Dzieje się tak, ponieważ nie boimy się nowych, nieszablonowych pomysłów i inwestujemy m.in. w szkolnictwo specjalne.
A więc: odwagi, a będzie tylko lepiej!

Starosta Drawski - Stanisław Kuczyński.

LINK do pobrania - TUTAJ

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r
Dzieci Witają Wiosnę 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ