Nr 28/2017r. - Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych
 
 

Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 21 August 2018r. jest to 233 dzień roku. Do końca roku pozostało 132 dni. Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Nr 28/2017r.

2017-11-02 10:48:54 (komentarzy: 0, wyświetleń: 882)

Poleć na:          

Drodzy Czytelnicy, dobór materiałów do tego numeru Biuletynu Starosty narzucił się sam. Najważniejszymi informacjami są tu wydarzenia dotyczące rozwoju powiatowej edukacji. Dodajmy – rozwoju „pod wiatr”, bo rozwoju pomimo niekorzystnych warunków demograficznych.
I tak, nadal rośnie powiatowa jednostka mająca siedzibę w Bobrowie (s. 2). Zespół Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych jest już największą jednostką oświatową w naszym budżecie. Potrzebny jej był kolejny internat wraz z salami dydaktycznymi. Miejsce znalazło się na jednym z pięter budynku internatu ZSP w Złocieńcu. Przy okazji gruntownie zmodernizowano sam internat Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, gdzie np. pokoje mają swoje łazienki.
Nadal prowadzone są prace modernizacyjne w naszej ostoi zawodowców, czyli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Drawsku Pomorskim (s. 7). Wszystko tam zmierza w kierunku jak najwierniejszego odtworzenia rzeczywistych warunków panujących w prawdziwej pracy.
Jeżeli chodzi o inwestycje, trudno nie pochwalić się największą dotacją na remont pojedynczego obiektu, jaką kiedykolwiek otrzymał Powiat Drawski (s. 1). To prawie 2 miliony złotych na modernizację Domu Pomocy Społecznej w Darskowie. Te olbrzymie pieniądze pozwolą przeobrazić to miejsce w prawdziwy Dom, o standardach XXI wieku, nie pozbawiając go jednocześnie zabytkowego ducha.
Powiat oczywiście nie tylko inwestycjami stoi, lecz przede wszystkim ludźmi. Wielu z nich łza w oku zakręciła się, gdy powracali do dawno przerwanych rozmów podczas obchodów półwiecza LO w Czaplinku (s. 4), czy niezwykłego jubileuszu 70-cio lecia Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Drawsku Pomorskim (s. 6). To były naprawdę wzruszające chwile.
Zadowolenia ze swoich dzieł i tylko miłych wspomnień życzy

Starosta Drawski - Stanisław Kuczyński.

LINK do POBRANIA - TUTAJ.

REKLAMA:

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r
Dzieci Witają Wiosnę 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ