Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 22 March 2019r. jest to 81 dzień roku. Do końca roku pozostało 284 dni. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Nr 31/2018r.

2018-02-09 17:38:01 (komentarzy: 0, wyświetleń: 962)

Poleć na:          

Drodzy Czytelnicy, przed Wami kolejny numer „Biuletynu Starosty Drawskiego”. Za nami zaś święta, studniówki i połowinki (s. 1) oraz tradycyjne spotkanie noworoczne z najważniejszymi osobami życia publicznego w powiecie (s. 7). Spotkanie to służyło między innymi prezentacji ubiegłorocznego dorobku powiatu. Dorobku, dodajmy, możliwego do osiągnięcia dzięki współpracy wielu osób oraz instytucji. Nie od dziś bowiem wiadomo, że razem można więcej.
Dobrze o tej zasadzie pamiętają organizatorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (s. 9, s. 10, s. 12), czy dyrekcje powiatowych szkół (s. 5 i 6) współdziałając z renomowanymi firmami, czy wojskiem. O osobach, dla których współpraca i czynienie dobra dla drugiego człowieka stały się treścią życia, piszemy na str. 15, gdzie zamieściliśmy prezentacje sylwetek nowych „Zasłużonych dla Powiatu Drawskiego”.

Na stronie 16 ośmielam się polecić lekturę artykułu Dariusza de Lorm. Opowiada on o odkryciach archeologicznych dokonanych w ramach Akcji „Jezioro Tajemnic”, a które badają światowej renomy specjaliści z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Ze względu na objętość tekstu, choć zmniejszyliśmy czcionkę, niestety nie zmieściły się zdjęcia. Są natomiast dostępne w Internecie na stronie tego projektu.
W ostatnim czasie uwagę mediów przykuło odkrycie przez Ekipę Akcji samolotu zatopionego w jednym z zachodniopomorskich jezior. Informacja na profilu „fb” miała ponad 62 tysiące wyświetleń. Przedrukowały ją także najważniejsze media (nieco wcześniejsza informacja o zainteresowaniu powiatu ściągnięciem do nas wycofanego ze służby okrętu podwodnego została pokazana m.in. w TVP oraz w głównym wydaniu programu informacyjnego w TVN, w dniu gdy grała wspomniana WOŚP, a więc przy ogromnej oglądalności).
Ekspozycja powiatu drawskiego w mediach jest ogromna i nie byłaby możliwa do osiągnięcia, gdyby nie ta Akcja. Choć samolotu (ani okrętu) u nas nie ma. Znam opinie specjalistów od marketingu, którzy twierdzą, że to majstersztyk, a wartość stworzonej „z niczego” marki poszybowała daleko ponad próg symbolicznych 100 milionów złotych. Oby nasi rodzimi przedsiębiorcy skorzystali na tym najbardziej, bo przecież logo „JT” użyczamy za darmo.
Po co to robimy? Ta promocja może przełożyć się na inwestycje np. w poważne hotelarstwo i miejsca pracy. Pierwsza „jaskółka” już jest – ma aż cztery gwiazdki i zbudowano ją nad jeziorem Lubie.

Serdecznie zapraszam do lektury!

Starosta Drawski - Stanisław Kuczyński

Link do pobrania TUTAJ.

 

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ