Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 16 October 2018r. jest to 289 dzień roku. Do końca roku pozostało 76 dni. Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Nr 33/2018r.

2018-04-02 11:25:48 (komentarzy: 0, wyświetleń: 598)

Poleć na:          

Drodzy Czytelnicy, Polecam wiosenny numer Biuletynu Starosty Drawskiego.
Wiosna to coś pozytywnego, dlatego od pierwszej strony również cieszy pozytywna informacja. Szpital się modernizuje, jest coraz lepiej. Dzieje się tam wiele dobrego w zakresie inwestycji i obsługi pacjentów. Powodem są wysiłki zarządzającej nim spółki, wsparte pomocą naszego samorządu powiatowego. Od jakiegoś czasu rezygnujemy ze sporej części należnego czynszu. Te pieniądze szpital przeznacza na modernizacje służące pacjentom, które już są widoczne i odczuwalne. Dlaczego to robimy?
Co prawda kilkadziesiąt tysięcy złotych pochodzące z opłat czynszowych można było przeznaczyć na inne cele, na przykład na drogi. My jednak doszliśmy do wniosku, że „bogacenie się” powiatu kosztem pacjenta byłby niemoralne, zaś zdrowie tak naprawdę nie ma swojej ceny. I z pewnością tą ceną nie jest komfort jazdy autem po równej jak stół drodze.

Co poza tym w numerze? Marzec był czasem różnego rodzaju patriotycznych przedsięwzięć. To za sprawą rocznicy walk, w wyniku których w czasie II wojny światowej wyparto najeźdźcę z regionu ziemi drawskiej (s. 13, 17, 18) oraz wspominano bohaterstwo Żołnierzy Wyklętych z okazji ich Święta (s. 5, 6, 17). Warto przeczytać.
Serdecznie rekomenduję także pozostałe artykuły, szczególnie zaś pragnę zaprosić młodzież do udziału w (której to już edycji?) Powiatowej Gali Talentów. To wspaniała impreza, dzięki której wyłowiono z tłumu całkiem spore grono uzdolnionych osób. Myślę, że czeka je wspaniała kariera. W tym roku w Jury zasiądzie m.in. Lukas Gogol, zwycięzca programu „Mam Talent”.

Zapraszam!

Starosta Drawski - Stanisław Kuczyński

Link do pobrania TUTAJ.

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r
Dzieci Witają Wiosnę 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ