Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 23 September 2019r. jest to 266 dzień roku. Do końca roku pozostało 99 dni. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Nr 36/2018r.

2018-07-10 10:21:20 (komentarzy: 0, wyświetleń: 1390)

Poleć na:          

Drodzy Czytelnicy, niedawno odbyła się sesja absolutoryjna (s. 15), podczas której Zarząd Powiatu (s. 3) otrzymał „skwitowanie” swojej działalności za ubiegły rok.
Co wówczas się działo? Sporo, a przedsięwzięcia wtedy zrealizowane będą procentowały na przyszłe lata. Zarówno finansowo dla Powiatu Drawskiego jako organizacji samorządowej, jak i społecznie – dla jego mieszkańców. W dużym skrócie opisaliśmy to na stronach od 10, do 13-tej.

Jesteśmy tym wszystkim pozytywnie zbudowani. Oczywiście nie ustajemy w wysiłkach, aby utrzymać tempo pracy. Dlatego podejmujemy kolejne wyzwania. Od pierwszej strony informujemy o realizacji wyczekiwanej (tutaj wszystkim dziękuję za wyrozumiałą cierpliwość) pracowni gastronomicznej w budynku Warsztatów Szkolnych przy ul. Wałeckiej w Czaplinku. Zmieniliśmy ten obiekt nie do poznania. Wzruszyłem się, gdy emerytowani pracownicy obecni podczas uroczystości otwarcia opowiadali, jak dalece miejsce to różni się od tego, co było tam jeszcze kilka lat temu. Na terenie powiatu sukcesywnie powstają kolejne nowoczesne pracownie, o czym z przyjemnością będziemy informować.

Do remontu przeznaczyliśmy także obiekty szkolne przy ul. Parkowej i Grunwaldzkiej. Od lat nic tam się nie działo, zrobiliśmy pierwszy krok. Jednak aby osiągnąć pełny efekt, potrzeba będzie jeszcze sporo czasu i pieniędzy. W budynku LO powstaje również nowa placówka, która pomoże rodzicom w opiece nad niepełnosprawnymi maluchami. A także da następne miejsca pracy.
Kolejna dobra wiadomość jest taka, że to właśnie w Drawsku Pomorskim, a nie w Barzkowicach, jak dotychczas, odbędą się wojewódzkie Dożynki (s. 6). Już dziś serdecznie na nie zapraszam, bo atrakcji nie zabraknie.

Życzę udanych wakacji!

Starosta Drawski - Stanisław Kuczyński

Link do pobrania - TUTAJ.

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy
www.PolskieNieruchomosci.Best

 
WYSZUKAJ FIRMĘ