Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 17 August 2019r. jest to 229 dzień roku. Do końca roku pozostało 136 dni. Imieniny: Anity, Elizy, Mirona ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Obchody Dnia Weterana w CSWL DRAWSKO

2019-06-03 21:13:50 (komentarzy: 0, wyświetleń: 755)

Poleć na:          

W dniu dzisiejszym tj. 03.06.2019r. w CSWL Drawsko odbyły się uroczystości z okazji "Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa", oraz "Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ".
Główna część uroczystości odbyła się na Sali Tradycji CSWL z udziałem Pocztu Sztandarowego. Komendant CSWL- płk. Marek Gmurski po przyjęciu meldunku powitał weteranów koła nr 41 SKMP ONZ Drawsko a także wszystkich obecnych na uroczystości.
W swoim wystąpieniu nawiązał do historii związanej z datą 29 maja, która została ustanowiona przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, a następnie Sejm R.P. jako Święto uczestników misji pokojowych i stabilizacyjnych. Na ręce Prezesa- Jana Domańskiego dla wszystkich weteranów Koła nr 41 SKMP ONZ w Drawsku Pomorskim złożył życzenia, oraz wyrazy szacunku i uznania jak również podziękowania za dobrą współpracę. Nie zapomniał też o żołnierzach poległych i zmarłych na misjach poza granicami państwa. Ich pamięć uczczono minutą ciszy.

Następnie głos zabrał Prezes- Jan Domański, który w swoim wystąpieniu także nawiązał do historii powstania misji pokojowych jak również do daty 29 maja, jako Święta wszystkich weteranów- uczestników misji pod błękitną flagą ONZ, flagą NATO, UE, OBWE i innych organizacji stojących na straży pokoju i bezpieczeństwa na świecie.
W imieniu Prezesa ZG SKMP ONZ – gen.bryg.w st.spocz.dr. Stanisława Woźniaka jak i swoim własnym wszystkim weteranom zrzeszonym i niezrzeszonym, Prezes Koła złożył serdeczne życzenia dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności a także podziękował za dotychczasową działalność, oraz dobrze spełniony obowiązek wobec Ojczyzny. Wspomniał też o 120 żołnierzach co zginęli lub zmarli na misjach poza granicami państwa, którym należy oddać cześć. Dlatego też po zakończeniu części oficjalnej na Sali Tradycji wszyscy udali się pod kaplicę, gdzie pod tablicą upamiętniającą żołnierzy poległych i zmarłych na misjach poza granicami państwa zapaliliśmy znicz jako światełko pamięci.

Po tych uroczystościach Komendant CSWL poprosił wszystkich weteranów do siebie na kawę.
Spotkanie upłynęło w bardzo serdecznej i przyjemnej atmosferze.

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ