Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 23 November 2017r. jest to 327 dzień roku. Do końca roku pozostało 38 dni. Imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Poczuć się twórcą

2017-11-13 16:36:20 (komentarzy: 0, wyświetleń: 170)

Poleć na:          

Kilka ostatnich miesięcy w Powiatowym Dziennym Domu Samopomocy Ośrodku- Rehabilitacyjno - Kulturalnym w Drawsku Pomorskim realizowano projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W jego ramach odbyły się zajęcia fotograficzne dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i młodzieży z placówki opiekuńczo- wychowawczej w Drawsku Pomorskim.
Uczestnicy mieli możliwość poczuć się twórcą całego procesu powstawania zdjęcia: od ekspozycji, przez wywołanie negatywów, po odbitki na papierze fotograficznym, z możliwością ich obrabiania, kadrowania i barwienia. Pracowali w ciemni, w plenerze i przed komputerem. Poznali szlachetne techniki fotografii jak cyjanotypia, wykonywali zdjęcia analogowymi aparatami typu ZENIT, aparatami cyfrowymi i nowoczesną lustrzanką.
Podczas wspólnie spędzanego czasu powstało mnóstwo zdjęć, ale również nawiązały się więzi przyjaźni i współpracy. Uczestnikom projektu udało się wspólnie wyjechać do Trójmiasta, gdzie również powstało wiele interesujących plenerów i portretów. Dzięki projektowi zakupiono sprzęt fotograficzny, a także powstała ciemnia fotograficzna, miejsce w którym podopieczni ośrodka realizować mogą swoje zainteresowania. Założyli również klub, w którego ramach odbywają się spotkania z cyklu „fotomaraton", czyli prezentacja, selekcja oraz omówienie zdjęć, a także filmów i innych środków przekazu.
Projekt stworzył możliwość realizowania własnych zainteresowań, umożliwił osobom z niepełnosprawnością intelektualną i młodzieży zdobycie nowych umiejętności w sferze poznawczej, intelektualnej i społecznej, w tym praktycznych umiejętności fotografowania.
Wybrane zdjęcia wystawiono w galerii Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy Ośrodku Rehabilitacyjno- Kulturalnym w Drawsku Pomorskim.

INFO: [Powiat Drawski]

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje kontoPolecane foto-galerie:

55 lat Nadleśnictwo Drawsko 2017r.
DRAGON 17 Odwrót
Boże Ciało w Drawsku Pomorskim 2017r.
V Manewry Ratownicze Czaplinek 2017r.
72 Rocznica zdobycia Drawska Pomorskiego
START BISON DRAWSKO 2017
NATO w DRAWSKU POMORSKIM
Orszak Trzech Króli Drawsko Pomorskie 2017r
Drawskie Prezentacje Tańca 2016r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ