Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 26 September 2018r. jest to 269 dzień roku. Do końca roku pozostało 96 dni. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Postawili na słońce i wygrali

2017-10-09 21:26:57 (komentarzy: 0, wyświetleń: 724)

Poleć na:          

4 października 2017 r. w Warszawie w gmachu Ministerstwa Środowiska odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla laureatów projektu „Postaw na słońce”, w której udział wzięło prawie 200 uczniów z całej Polski. Niezmiernie miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazła się także grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim.
Nagrodę za zajęcie 5. miejsca w drugim etapie projektu wręczył uczniom Sławomir Mazurek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Mariusz Gierej - prezes zarządu Fundacji Banku Ochrony Środowiska oraz Barbara Lewicka - Kłoszewska, wiceprezes zarządu Fundacji Banku Ochrony Środowiska.
Zespół uczniów pod opieką Anny Kłos spędził w stolicy dwa dni, wykorzystując ten czas m.in. na odwiedziny największego centrum nauki w Polsce, czyli Centrum Nauki Kopernik. Mimo nie najlepszej pogody uczniowie chętnie zwiedzili także najważniejsze miejsca w Warszawie, tj. Krakowskie Przedmieście, Stare Miasto oraz byli pod Pałacem Prezydenckim.
„Postaw na słońce” to konkurs składający się z dwóch etapów, organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, którego głównym celem jest upowszechnianie wiedzy wśród uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych nt. korzyści środowiskowych i ekonomicznych, płynących z wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Ważne jest również przedstawienie praktycznych możliwości zastosowania ogniw fotowoltaicznych w funkcjonowaniu domów jedno- i wielorodzinnych, budynków urzędowych oraz upowszechnienie tej wiedzy wśród lokalnej społeczności.

INFO: [Powiat Drawski]

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r
Dzieci Witają Wiosnę 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ