Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 24 May 2019r. jest to 144 dzień roku. Do końca roku pozostało 221 dni. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Powiat drawski otwarty na potrzeby osób niepełnosprawnych

2019-03-05 11:47:42 (komentarzy: 0, wyświetleń: 332)

Poleć na:          

Konferencja zorganizowana przez starostę drawskiego 27 lutego br., w sali narad Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim była odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie osób z niepełnosprawnościami i ich otoczeniem.

Oficjalnego otwarcia dokonali Stanisław Cybula, starosta drawski i Mariusz Nagórski, wicestarosta drawski.

Najważniejsze kwestie jakie zostały omówione i przedstawione przez prelegentów to m.in: program wyrównywania różnic między regionami III, stabilne zatrudnienie, dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników z niepełnosprawnością, działania samorządu województwa w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz wsparcie osób niepełnosprawnych w ramach środków PFRON, przyznanych algorytmem przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowy Urząd Pracy w Drawsku Pomorskim.
Panel prowadzili: Dorota Rybarska – Jarosz Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie oraz Eliza Rychlicka – Kolera, Mirosława Gejza i Inga Mikee, specjaliści Oddziału Zachodniopomorskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych .

W niecodziennym wydarzeniu udział wzięli m.in. Dariusz Guziak pełnomocnik Zarządu Powiatu Drawskiego, Zofia Szymczak przewodnicząca Zespołu ds. Orzekania o niepełnosprawności, Jolanta Banaszek, naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim, burmistrzowie z terenu powiatu drawskiego i ich przedstawiciele, prezesi stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych w powiecie drawskim, dyrektorzy szkół i jednostek organizacyjnych powiatu, kierownicy Miejsko-Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, prezesi i przewodniczący Kół Terenowych Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów działających w powiecie drawskim.

INFO: [Powiat Drawski] Tekst: Jolanta Banaszek

 

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ