Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 16 January 2019r. jest to 16 dzień roku. Do końca roku pozostało 349 dni. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Przedświąteczne porady.

2017-12-23 12:24:58 (komentarzy: 0, wyświetleń: 929)

Poleć na:          

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, Sylwester, Nowy Rok i wielu z nas zdecyduje się na pokonanie nawet setek kilometrów, aby w ten szczególny czas odwiedzić rodziny, najbliższych przyjaciół. Zachodniopomorscy policjanci będą w najbliższym okresie dbali o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców regionu.
Okres świąteczny, to okres wzmożonego ruchu na drogach całego kraju. Dla wielu osób, to czas odwiedzin rodzinnych stron i swoich bliskich, a dla innych- sprzyjające okazje na przykład do kradzieży.
Zachodniopomorska Policja szczególnie w tych poprzedzających i świątecznych dniach apeluje o czujność i rozwagę, aby nie dopuścić do sytuacji niebezpiecznych oraz bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.
Pamiętajmy, że złodziej najczęściej obserwuje swoją ofiarę i wykorzysta każdą nadarzającą się sytuację, aby ją okraść.
Wybierając się na przedświąteczne zakupy zwracajmy szczególną uwagę na swoje mienie i zabierajmy ze sobą tylko to, co będzie nam niezbędne. Zachowajmy również szczególną ostrożność w miejscach zatłoczonych.
Jeżeli zostaną skradzione dokumenty, karty płatnicze, bagaż lub inne przedmioty zgłośmy ten fakt do najbliższej jednostki Policji.
W przypadku utracenia dokumentu tożsamości bądź kart płatniczych należy niezwłocznie powiadomić organ wydający dokument oraz zgłosić ten fakt do banku w celu zastrzeżenie karty.
Na czas wyjazdu i dłuższej nieobecności jednym z najlepszych sposobów zabezpieczenia mieszkania, domu jest życzliwy sąsiad. Pamiętajmy, że na zasadzie wzajemności, każdy z nas może nim być.
Uważajmy na oszustów, którzy pod różnego rodzaju pretekstem chcą wejść do Naszego mieszkania, uśpić czujność, wzbudzić zaufanie, aby wyłudzić pieniądze, czy też poprostu Nas okraść.
Tak jak co roku o bezpieczeństwo podróżujących po drogach naszego regionu dbają policjanci zachodniopomorskiej drogówki. W trakcie działań na drogach województwa mundurowi zwracają uwagę na kierujących popełniających szczególnie niebezpieczne wykroczenia w ruchu drogowym tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz przejeżdżanie linii ciągłej. Respektujmy znaki drogowe i nie jedźmy na pamięć. Pamiętajmy również o tym, że polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów i znaków drogowych!

Nie siadajmy za kierownicę nawet po spożyciu minimalnej ilości alkoholu!

Zróbmy wszystko aby czas Świąt był okresem spokoju, radości i odpoczynku.

Tekst i zdjęcie: Zespół Prasowy KWP w Szczecinie.

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ