Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 13 December 2018r. jest to 347 dzień roku. Do końca roku pozostało 18 dni. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

RUFIANY MISTRZAMI ŚWIATA

2017-12-06 07:31:34 (komentarzy: 0, wyświetleń: 1756)

Poleć na:          

W dniach od 30 listopada do 03 grudnia 2017 r w Siedlcach odbywały się Mistrzostwa Świata Federacji WPA w Trójboju siłowym, w wyciskaniu sztangi leżąc i w martwym ciągu.
Dzięki wsparciu finansowemu gminy Drawsko Pomorskie oraz sponsorów Renaty Sulima Skorki, Piotra Płażalskiego, Edmunda Olesińskiego, Sylwestra Kmiecika, Krzysztofa Kuligi, Krzysztofa Kalinowskiego, Michała Husakowskiego oraz pomocy organizacyjnej Krzysztofa Kosińskiego w Mistrzostwach Świata udział wzięli członkowie Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo w osobach Mariusz Rufkiewicz, Adam Bluj, Karol Frąckowiak i Paweł Grab.
Zawodnicy serdecznie dziękują wszystkim darczyńcą za okazana pomoc. Dzięki tej pomocy zawodnicy mogli zrealizować swoje marzenia. Pojechali, powalczyli i nie zawiedli, osiągnęli wspaniałe rezultaty.
Najbardziej utytułowanym sportowcem ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych został Mariusz Rufkiewicz, który zdobył trzy tytuły Mistrza Świata Federacji WPA. Pierwszy tytuł to Mistrz Świata w Trójboju siłowym w kat weteran 50-55 lat, dodatkowo Mariusz w tej konkurencji ustanowił cztery REKORDY ŚWIATA ( przysiad ze sztangą 232,5 kg, wyciskanie sztangi leżąc 160 kg, martwy ciąg 242,5 kg oraz trójbój 627,5 kg ) Drugi tytuł Mistrza Świata M. Rufkiewicz wywalczył w wyciskaniu sztangi leżąc ,trzeci tytuł Mistrza Świata Federacji WPA Mariusz zdobył w martwym ciągu poprawiając REKORDEM ŚWIATA ( 242,5 kg).
Kolejny zawodnik, który wspiął sie na wyżyny to Karol Frąckowiak, Po bardzo wyrównanej walce Karol w kategorii open w wadze do 100 kg w trójboju siłowym zdobył brązowy medal, ale za to w konkurencji martwy ciąg w sprzęcie spec. zdobywa tytuł Mistrza Świata Federacji WPA oraz srebrny medal w konkurencji martwy ciąg RAW.
Paweł Grab rywalizował w kategorii submasters w wadze do 75 kg w trójboju siłowym w wyciskaniu sztangi leżąc i w martwym ciągu. W konkurencji trójboju siłowym Paweł ustanawia nowe rekordy ( w wyciskaniu sztangi leżąc REKORD EUROPY 152,5 kg a w konkurencji w martwym ciągu REKORD ŚWIATA 222,5 kg ) i tym samym zdobywa tytuł Mistrza Świata Federacji WPA .
Z kolei w konkurencji wyciskanie sztangi leżąc Paweł Grab wywalczył tytuł Vice Mistrza Federacji WPA a po zaciętej walce w martwym ciągu zdobywa tytuł Mistrza Świata Federacji WPA.
Czwartym zawodnikiem S.S.S. Rufian Jankowo był Adam Bluj , który w kat. submasters w wadze do 82,5 kg po bardzo wyrównanej i emocjonującej walce, walczył tytuł Mistrza Świata Federacji WPA w wyciskaniu sztangi leżąc z bardzo dobrym wynikiem 180 kg.
Łącznie na Mistrzostwach Świata Federacji WPA w Siedlcach zawodnicy Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian zdobyli 10 medali w tym siedem złotych, dwa srebrne i jeden brązowy. Poprawili sześć rekordów Świata i jeden Europy.

Tekst i zdjęcia: [Rufi]

REKLAMA:

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r
Dzieci Witają Wiosnę 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ