Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 16 June 2019r. jest to 167 dzień roku. Do końca roku pozostało 199 dni. Imieniny: Aliny, Anety, Benona ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO 2018r

2018-08-17 21:54:10 (komentarzy: 0, wyświetleń: 889)

Poleć na:          

14 sierpnia br. na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko miała miejsce uroczysta zbiórka, która była uczczeniem Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Drawsko, obchodzonego 15 sierpnia.
Dzień ten jest świętem Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej upamiętniającym zwycięską Bitwę Warszawską , stoczoną w 1920 roku w czasie wojny polsko – bolszewickiej.
Wprowadzone zostało ustawą z 30 lipca 1992 roku.

Obchody Rocznicy Bitwy Warszawskiej w CSWL Drawsko zaszczycili swą obecnością weterani działań wojennych poza granicami państwa, przedstawiciele władz samorządowych oraz policji, straży pożarnej i wojska.

Podczas uroczystości, która została przeprowadzona zgodnie z ceremoniałem wojskowym, głos zabrał Dowódca Garnizonu płk Marek GMURSKI. W swym przemówieniu dowódca podkreślił, że obecnie Wojsko Polskie to armia nowoczesna i profesjonalna, polscy żołnierze należą do najlepszych na świecie, a nasz kraj jest cenionym i wiarygodnym sojusznikiem. Płk Marek Gmurski podziękował w imieniu dowódców jednostek garnizonu, żołnierzom za trud i poświęcenie, którego nie szczędzą w codziennej służbie, a także pracownikom wojska, bez których sprawne funkcjonowanie jednostek w garnizonie nie byłoby możliwe.

Obchody tak ważnego Święta dla Wojska Polskiego to również czas podsumowań i pochwał zarówno dla kadry, jak i pracowników wojska. Dlatego też w trakcie apelu zostały odczytane decyzje o mianowaniu na kolejny stopień wojskowy , przyznanych medalach i wyróżnieniach. Wszystkie osoby nominowane zostały osobiście uhonorowane przez wszystkich dowódców Garnizonu Drawsko.

Na zakończenie uroczystości delegacje żołnierzy i pracowników RON złożyły wieńce i zapaliły symboliczny zniczy pod pomnikiem patrona Centrum oraz tablicą upamiętniająca żołnierzy Wojska Polskiego poległych i zmarłych w misjach i operacjach wojskowych poza granicami państwa.

Wszystkim nowo mianowanym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: st.chor. Marcin CZERWIŃSKI

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ