Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 13 December 2018r. jest to 347 dzień roku. Do końca roku pozostało 18 dni. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Śmigus Dyngus pod kontrolą

2017-04-15 15:34:22 (komentarzy: 0, wyświetleń: 2378)

Poleć na:          

Okres świąteczny to czas odpoczynku i zabawy w gronie rodzinnym. Jednak czasem zabawa w Śmigus Dyngus wykracza poza świąteczną tradycję. Policjanci nie tylko w patrolach prewencyjnych ale i operacyjnych będą przeciwdziałać chuligańskim wybrykom i negatywnym zachowaniom związanym z polewaniem wodą w świąteczny Poniedziałek.
Niewłaściwe zachowania podczas obchodzenia „śmigusa-dyngusa” np. wylewanie na przechodniów z wielopiętrowych budynków nadmiernych ilości wody lub zanieczyszczeń, rzucanie z wiaduktów na przejeżdżające samochody worków foliowych wypełnionych wodą, powodować mogą naruszenie nietykalności cielesnej, uszkodzenie ciała lub zniszczenie mienia. Taka „zabawa” może zakończyć się odpowiedzialnością karną.
Jednocześnie policjanci apelują o rozsądek i umiar podczas obchodów „lanego poniedziałku”. Zdarza się, że polewanie wodą tego dnia nie ma nic wspólnego z tradycją i przekracza zwyczajowo przyjęte normy.
Przypadki przesadnego polewania wodą często stanowią wykroczenie lub nawet przestępstwo.
Policjanci na tego typu zachowania będą reagować i wyciągać konsekwencje prawne. Funkcjonariusze będą interweniować w związku z wszelkimi zakłóceniami ładu i porządku publicznego, oblewaniem przejeżdżających pojazdów, rzucaniem worków z wodą, wylewaniem wody przez okna lub z balkonów. Za popełnione wykroczenia może grozić mandat w wysokości 500 złotych.
Podczas Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem czuwać będzie zwiększona liczba funkcjonariuszy.
Zawsze należy poinformować najbliższy patrol Policji lub zadzwonić pod numer 112 lub 997, gdy zostanie naruszona nietykalność lub zostanie zniszczone mienie. Policjanci będą sprawdzać każdy tego typu sygnał.

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie.

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r
Dzieci Witają Wiosnę 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ