Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 16 October 2019r. jest to 289 dzień roku. Do końca roku pozostało 76 dni. Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Targi pracy

2019-05-31 20:46:17 (komentarzy: 0, wyświetleń: 613)

Poleć na:          

28 maja 2019 r., po raz dziesiąty spotkaliśmy się na TPiP 2019, czyli Targach Pracy i Przedsiębiorczości 2019, które już po raz kolejny odbyły się przy Centrum Kultury w Drawsku Pomorskim przy ul. Dworcowej 2.

Ile było uczestników tego wydarzenia? Co ciekawego zaprezentowali wystawcy? Jakie wykłady porywały na scenie podczas dziesiątej edycji Targów – sprawdźmy !

Na początek słowo wstępu…
Targi to przede wszystkim możliwość bezpośredniej wymiany informacji pomiędzy poszukującymi pracy a pracodawcami reprezentującymi różne branże. Ideą tego wydarzenia jest promocja zatrudnienia oraz integracja lokalnych instytucji i przedsiębiorców. Targi Pracy to szansa na zmiany w życiu zawodowym lub najzwyczajniej - znalezienie pracy. Formuła imprezy sprzyja interakcji, wymianie kontaktów i nawiązywaniu cennych znajomości. Targi to również spotkania dot. funduszy na założenie działalności gospodarczej, rozwoju działalności i przedsiębiorczości.

Liczby mówią same za siebie !
Na placu targowym zebrało się 40 wystawców. W targach uczestniczyło blisko 1000 osób. Patrząc z perspektywy ilości gości oraz wystawców można stwierdzić,że wydarzenie to wpisało się w potrzeby lokalnych pracodawców i przedsiębiorców, którzy wciąż usilnie poszukują kandydatów do pracy. Na stoiskach wystawowych dostępnych było blisko 800 wolnych miejsc pracy na różnych stanowiskach i różnych branżach, 40 miejsc pracy dla pracowników młodocianych oraz oferty stażu. Było w czym wybierać.

Scena X TPiP 2019 – arena wiedzy, inspiracji i dyskusji !
W tym roku, nie zabrakło nowości na scenie targowej. Na początek warsztaty POZYTYWKA, które pobudziły nasze umysły do pozytywnego myślenia i działania – Pani Barbara Popławska. Na scenie poruszane były tematy związane z tak trudnymi aspektami jak: pokonywanie własnych barier i stereotypów, umiejętność okazywania pozytywnych uczuć, praca nad samooceną i motywacją do działania - tak bardzo potrzebne zarówno w życiu. Ciekawe i motywujące spotkanie, pojawił się też nowy trend: zapraszanie chętnych uczestników na scenę i dzielenie się zdobytą wiedzą lub też wykonywanie ćwiczeń. Była moc!

http://onetexpress.pl/dodaj-ogloszenie

Kolejne inspirujące spotkanie poprowadził Pan Robert Bodendorf. Spotkanie dla młodych i przyszłych przedsiębiorców nt. prowadzenia działalności, budowaniu wizerunku marki, marketingu, zachowaniu klientów oraz o trendach na rynku.
Każda z prelekcji inna, pokazująca rynek pracy z innej perspektywy. Wierzę, że słuchacze wynieśli z wystąpień wiele dla siebie, a biorąc pod uwagę ilość osób na widowni, jesteśmy przekonani, że obraliśmy właściwy kurs na wartości merytoryczne.
W sumie w obu warsztatach uczestniczyło blisko 100 osób.

Na koniec – ukłony dla Współorganizatorów, Partnerów i Gości…
Organizacja takiego wydarzenia nie byłaby możliwa bez wsparcia wielu instytucji.
Partner strategiczny: Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w regionie szczecineckim.
Partnerzy i instytucje wspierające: Pan Stanisław Cybula Starosta Drawski oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim, Pani Jolanta Pluto-Prądzyńska Dyrektor i pracownicy Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.
Patronatem wydarzenie objęły: Zachodniopomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców, Drawskie Strony Internetowe, DrawskoPomorskie.com, Gawex Media. Dziękujemy za pomoc, wsparcie merytoryczne, wsparcie techniczne i nieocenione rady. Wierzymy, że połączenie sił to początek czegoś ważnego, a wspólna praca to sukces.

INFO: [Powiat Drawski] Tekst: Magdalena Piekarzewicz

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy
IT system recovery.Serwis komputerowy.Usługi programistyczne

 
WYSZUKAJ FIRMĘ