Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 16 October 2019r. jest to 289 dzień roku. Do końca roku pozostało 76 dni. Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Uczniowie szkolą się na obiekktach CSWL

2019-10-01 12:53:20 (komentarzy: 0, wyświetleń: 142)

Poleć na:          

W dniu 23 września 2019 r. kadeci z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wraz z opiekunem mjr rez. Andrzejem Kowalewskim uczestniczyli w szkoleniu poligonowym na ośrodku szkolenia Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia. Szkolenie przeprowadzone było w ramach „Programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”.
Zajęcia praktyczne prowadzone są we współpracy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim. Tematyka ćwiczeń obejmowała musztrę, szkolenie chemiczne, budowę i eksploatację sprzętu oraz szkolenie z wychowania fizycznego.

Instruktorzy z CSWL Drawsko przeprowadzając zajęcia z musztry indywidualnej i zespołowej podczas pokazów przekazali kadetom niezbędną wiedzę, sprawdzili ich umiejętności i predyspozycje. Kadeci zdobyli doświadczenie, które przyda się im się w przyszłości. Natomiast żołnierze z Grupy Zabiegów Sanitarnych przeprowadzili pokaz zabiegów specjalnych sprzętu przeciwchemicznego. Uczniowie mogli w sposób praktyczny dokonać dezynfekcji odzieży ochronnej i sprzętu.

Uczniowie klasy mundurowej, wykonując w czasie szkolenia poszczególne ćwiczenia i zadania wykazali ogromne zaangażowanie i duży potencjał. Zajęcia tego rodzaju dają kadetom przedsmak prawdziwej służby wojskowej i między innymi dlatego cieszą się wśród nich dużą popularnością.

Dziękujemy żołnierzom, instruktorom, wszystkim osobom zaangażowanym w profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie zajęć praktycznych oraz Komendantowi CSWL Drawsko płk Markowi Gmurskiemu za wzorową współpracę ze szkołą i stworzenie uczniom klasy wojskowej możliwości zdobycia wiedzy i umiejętności przygotowujących do służby w Wojsku Polskim.

INFO: [Powiat Drawski] Tekst: Andrzej Kowalewski

 

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy
IT system recovery.Serwis komputerowy.Usługi programistyczne

 
WYSZUKAJ FIRMĘ