Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 16 October 2019r. jest to 289 dzień roku. Do końca roku pozostało 76 dni. Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

V Triatlon z Bobrem już za nami

2019-07-30 13:30:11 (komentarzy: 0, wyświetleń: 525)

Poleć na:          

W minioną sobotę (27.07.2019r.) odbyła się V edycja Triatlonu z Bobrem – wielodyscyplinowego rajdu turystycznego łączącego ze sobą jazdę rowerem, piesze wędrowanie oraz spływ kajakowy.

W miejscu zbiórki stawiło się kilkunastu miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu, którzy po wysłuchaniu odprawy wyruszyli w zaplanowaną przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Drawsku Pomorskim trasę. Najpierw na rowerze przez Kumki do Brzeźnicy, opuszczonej przez ludność wsi, wzdłuż urokliwych miejsc w dolinie rzeki Brzeźnickiej Węgorzej takich, jak: źródliska, ruiny młyna kołatka, przez Woliczno i Mielenko Drawskie, by po przejechaniu ok. 25 km dotrzeć do Gudowa.

Po uzupełnieniu prowiantu i zapasów wody grupa przystąpiła do drugiego etapu rajdu, tym razem pieszej wędrówki 8 km odcinkiem wiodącym zielonym szlakiem pieszym, w tym bezdrożami przy Jeziorze Lubie, przez las i pola, aż do mostu przy drodze Mielenko Drawskie - Gudowo, gdzie czekały już na uczestników rajdu kajaki.

Ostatni etap rajdu, tym razem spływ kajakowy miał być najmniej wymagający i taki też był, poza kilkoma przeszkodami, ale tylko na rzece Drawie. Sporo wysiłku wymagał do pokonania jednak odcinek jeziora Lubie, na którym sytuacja gwałtownie się zmieniła, najpierw trzeba było ostro wiosłować pod wiatr, a potem z nieba runęła „ściana wody”.

Po dopłynięciu do brzegu widać było na twarzach uśmiechy uczestników Triatlonu, rozpalone zostało ognisko, można było się ogrzać i wysuszyć oraz upiec kiełbaski.

Rajd był możliwy dzięki otrzymanej ze Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim dotacji w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz turystyki i krajoznawstwa.

INFO: [Powiat Drawski] Tekst i zdjęcia: Marcin Hnatkowski

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy
IT system recovery.Serwis komputerowy.Usługi programistyczne

 
WYSZUKAJ FIRMĘ