Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 17 August 2019r. jest to 229 dzień roku. Do końca roku pozostało 136 dni. Imieniny: Anity, Elizy, Mirona ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Wizyta w powiatowym centrum kształcenia zawodowego

2019-05-23 08:08:46 (komentarzy: 0, wyświetleń: 316)

Poleć na:          

Dnia: 15. i 16. maja 2019 roku klasy: 7. i 8. Szkoły Podstawowej przy Zespole Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych odwiedziły Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego, gdzie miały możliwość zapoznania się z warsztatami pracy w szkole branżowej I stopnia w zawodach: mechanik, lakiernik, pomocnik mechanika, kucharz, pracownik obsługi hotelowej.

Młodzież zapoznała się ze wszystkimi działami dotyczącymi pracy mechanika i lakiernika. Pierwszym warsztatem była obróbka materiału, czyli techniki wytwarzania (obróbka ręczna, mechaniczna i obróbka plastyczna metali), gdzie uczniowie zapoznali się z pracą takich urządzeń jak: frezarka, wiertarka, tokarka, szlifierka do płaszczyzn, przecinarka. Największym zainteresowaniem cieszyła się tokarka, na której niektórzy uczniowie sami spróbowali swoich sił i wykonali pierwsze proste prace pod okiem specjalisty.

Uczniowie zapoznali się także z pracą w takich działach jak: obsługa, naprawa i eksploatacja pojazdów, gdzie z kolei zaprezentowano samochody i modele różnych silników, skrzyni biegów, pokazano lakiernię oraz stację kontroli pojazdów, w której wychowankowie mogli przekonać się,w jaki sposób sprawdzić ustawienie kół, hamulce, poziom spalin, geometrię, ustawienie świateł itp.

Po wycieczce niektórzy chłopcy z dużym entuzjazmem stwierdzili, ze już mogliby zostać i rozpocząć praktyki i naukę w tym kierunku.

Dziewczynkom natomiast spodobał się zawód kucharza i pracownika obsługi hotelowej. Wszystkim uczniom przedstawiono pracę na poszczególnych stanowiskach w kuchni, w sali obsługi konsumenta, recepcji hotelowej i pokojach hotelowych. Na koniec naszej wizyty każdy mógł spróbować przepysznych rogalików i szaszłyków wykonanych przez uczniów obecnej szkoły branżowej.

INFO: [Powiat Drawski] Tekst: Monika Sokolik

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ