Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 26 September 2018r. jest to 269 dzień roku. Do końca roku pozostało 96 dni. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Wyciskali w szlachetnym celu

2017-10-03 22:15:57 (komentarzy: 0, wyświetleń: 932)

Poleć na:          

W sobotni poranek (30.09) w hali sportowej Zespołu Szkół w Szczecinku odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Szczecinka w wyciskaniu klasycznym i wielokrotnym kobiet oraz mężczyzn.
Cały turniej był poświęcony byłemu strongmenowi, trenerowi personalnemu i dietetykowi, Rafałowi Bukowskiemu, który przegrał walkę z rakiem. Zebrane pieniądze miały być początkowo przeznaczone na leczenie Rafała. Po jego śmierci pomoc otrzymała rodzina.
Do Szczecinka przyjechali uczestnicy z całej Polski, między innymi z Łodzi, Gdańska, Tczewa, Sopotu, Wrocławia, Szczecina czy Kołobrzegu.
Drawsko Pomorskie reprezentowało pięciu zawodników ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo ( Mateusz Rufkiewicz, Adam Bluj, Jarosław Bastek, Piotr Ślusarski i Paweł Grab ).
Zawody rozpoczęły się od konkurencji wyciskania Open kobiet. Następnie mężczyźni rywalizowali w kategoriach wagowych - 67,5 kg, 75 kg, 82,5 kg, 90 kg, 100 kg, 110 kg, 125 kg i 125 wzwyż. Była także kategoria Open junior (do lat 23), open senior i open weteran.
Mariusz Rufkiewicz jako konferansjer zawodów potrafił tak zdopingować zawodników że co niektórzy ustanowili swoje rekordy życiowe.
Wszyscy uczestnicy zawodów podchodzili do konkurencji bardzo poważnie i dawali z siebie maksa. Łącznie wystartowało 58 zawodników.
Wyniki uzyskane przez zawodników Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo:
- w kategorii 67,5 kg Piotr Ślusarski zajął III miejsce z wynikiem 105 kg
- w kategorii 75 kg Paweł Grab zdobywa II miejsce z wynikiem 150 kg
- w kategorii 82,5 kg Mateusz Rufkiewicz zdobywa II miejsce z wynikiem 172,5 kg a Adam Bluj z wynikiem 165 kg zajmuje V miejsce - w kategorii do 125 kg Jarosław Bastek zajmuje II miejsce z wynikiem 192,5 kg, wynik ten daje Jarkowi Bastkowi też I miejsce w Open weteran.
Zawodnicy, którzy uplasowali się na podium, otrzymali dyplom, puchar i nagrodę rzeczową, natomiast zawodnicy z miejsc 4-6 - dyplom i upominki.
Wyjazd Stowarzyszenia Sporów Siłowych Rufian na Mistrzostwa Szczecinka był mozliwy dzięki dofinansowaniu przez Gminy Drawsko Pomorskie zadania publicznego - Upowszechnianie Sportów Siłowych.

Tekst i zdjęcia: [RUFI]

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r
Dzieci Witają Wiosnę 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ