Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 24 May 2019r. jest to 144 dzień roku. Do końca roku pozostało 221 dni. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Wystartowała „Stacja Kultura 2018”

2018-09-18 10:38:39 (komentarzy: 0, wyświetleń: 625)

Poleć na:          

Od 6 września 2018 r. w Pałacu w Siemczynie trwa I Międzynarodowy Plener Artystyczny „Stacja Kultura 2018”. Jego organizacja przypadła na czas obchodów Europejskich i Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa „Sąsiedztwo”.

Patronat honorowy nad plenerem objęli Stanisław Kuczyński – Starosta Drawski i Krzysztof Lis – Starosta Szczecinecki. Patronat medialny sprawuje TV Gawex. Organizatorem pleneru jest Stowarzyszenie Stacja Kultura w Bornem Sulinowie. Komisarzem pleneru jest Longina Malinowski, malarka z Bornego Sulinowa, której zawdzięczamy pomysł przedsięwzięcia, przygotowanie i organizację pleneru.

W I Międzynarodowym Plenerze Artystycznym bierze udział 20. artystów, w tym: 2 z Niemiec i 2 z Ukrainy, a ośmioro twórców pochodzi z Warmii i Mazur oraz Pomorza Zachodniego. W plenerze uczestniczą również młodzi adepci sztuki z powiatów szczecineckiego i drawskiego. Główny temat pleneru dotyczy dziedzictwa kulturowo–przyrodniczego i 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Plener potrwa do 16.09.2018 r. Powstaną obrazy i rzeźby, które będą promocją tego, co najpiękniejsze w regionie i w Polsce.
W dniach 8-9.09.2018 r. zostały przeprowadzone otwarte warsztaty malarskie dla zainteresowanych tematyką pleneru. Realizację pleneru zawdzięczmy licznym sponsorom, do których należą: Starostwo Powiatowe w Szczecinku, Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim, Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie, Stowarzyszenie Stacja Kultura, Henrykowskie Stowarzyszenie w Siemczynie i sponsorzy prywatni.

INFO: [Powiat Drawski] Zdjęcia: Longina Malinowski

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ