Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 24 May 2019r. jest to 144 dzień roku. Do końca roku pozostało 221 dni. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Zakończenie pobytu wojsk AMERYKAŃSKICH

2018-11-22 13:15:54 (komentarzy: 0, wyświetleń: 955)

Poleć na:          

W dniu 20 listopada 2018r. na terenie Internatu Konotop odbyła się oficjalna uroczystość pożegnania 2 Batalionu 8 Pułku Kawalerii Sił Zbrojnych USA.

Stacjonujący od 6 miesięcy na poligonie drawskim amerykańscy żołnierze opuszczają nasz kraj i wracają do nowych zadań jakie stawia przed nimi dowództwo wojsk amerykańskich.

W uroczystości wraz z Komendantem Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko płk. Markiem GMURSKIM wzięli udział m.in. przedstawiciele lokalnej administracji samorządowej, szkół, instytucji, z którymi wojska amerykańskie współpracowały podczas swojego pobytu na terenie poligonu drawskiego. Uroczystość rozpoczęto odegraniem hymnów państwowych Stanów Zjednoczonych i Polski.
Następnie głos zabrał Komendant Centrum. W swoim wystąpieniu płk GMURSKI podziękował ppłk Timothy FERGUSON, dowódcy wojsk amerykańskich za wszelką okazaną pomoc.
Pomimo mnóstwa zajęć służbowych Amerykanie chętnie angażowali się w życie społeczności. Odwiedzali szkoły, uczestniczyli w organizowanych wydarzeniach miejskich, a także pamiętali o polskich świętach państwowych.

Następnie ppłk Ferguson podziękował Komendantowi CSWL Drawsko za doskonałą współpracę. Jak powiedział poznał wiele osób, polską kulturę, nawiązał nowe znajomości. Wysoko ocenił przygotowanie jednostki w Olesznie w czasie współpracy przez minione miesiące. Podziękował płk. GMURSKIEMU za organizację czasu wolnego i możliwość poznania terenów Polski.

Ostatnim punktem uroczystości było wręczenie podziękowań pamiątkowych i ryngrafów osobom i instytucjom, z którymi wojska amerykańskie współpracowały przez minione 6 miesięcy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy mogli skosztować dania tradycyjnej amerykańskiej kuchni.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka PIEŚLAK

 

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ