Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 20 October 2018r. jest to 293 dzień roku. Do końca roku pozostało 73 dni. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Zbigniew P. nadal z zarzutami i zawieszony w czynnościach służbowych.

2018-01-11 19:50:43 (komentarzy: 0, wyświetleń: 2689)

Poleć na:          

Dziś w Sądzie Okręgowym w Szczecinie odbyło się posiedzenie w sprawie wniesienia zażalenia przez obrońcę Zbigniewa P., zawieszonego Burmistrza miasta Drawska Pomorskiego.
Obrońca pana Zbigniewa P. wniósł zażalenie na decyzję Prokuratury Okręgowej w Szczecinie która postanowieniem z dnia 17 lipca 2017 r. sygn. akt. PO II DS. 18.2017 Burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew P. został zawieszony w czynnościach służbowych.

Sąd po zapoznaniu się z argumentami przedstawionymi przez obrońców Zbigniewa P. postanowił utrzymać w mocy postanowienie wydane przez Prokuraturę.
Sąd również postanowił o zamianie częstotliwości dozoru policyjnego. W obecnej chwili Pan Zbigniew P. musiał wstawić się raz w tygodniu na Komendzie Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim – zamienia się na jeden raz w miesiącu.

Przypominamy że po przesłuchaniach oraz zebranych w toku śledztwa dowodów, w sierpniu 2017r. Prokurator przedstawił burmistrzowi Drawska Zbigniewowi P. zarzuty związane z przekroczeniem uprawnień, m. in. z artykułu 231 paragraf 2 kodeksu karnego - wyjaśniła rzecznik Joanna Biranowska-Sochalska.
Zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej - o tym mówi art. 231 par. 2 - zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r
Dzieci Witają Wiosnę 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ