Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 17 January 2019r. jest to 17 dzień roku. Do końca roku pozostało 348 dni. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Zdrowiej z kijkami

2018-02-12 15:55:52 (komentarzy: 0, wyświetleń: 862)

Poleć na:          

W minioną sobotę 10 lutego br. w Czaplinku odbył się marsz nordic walking dla uczczenia Światowego Dnia Chorych na Padaczkę pn. „Zdrowiej z kijkami”. Do akcji przyłączyli się również miłośnicy biegania. Łącznie w wydarzeniu uczestniczyło 21 osób.
Marsz w Czaplinku odbywa się już od 2013 r., gdy gmina po raz pierwszy wzięła udział w akcji organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę.
Punktualnie o godz. 9:00 entuzjaści marszerowania z kijkami zebrali się w ustalonym miejscu zbiórki. Pomimo dość chłodnej aury wszyscy z ogromną energią ruszyli, by aktywnie spędzić sobotni poranek. Po krótkim marszu nastąpiła rozgrzewka, którą prowadził instruktor nordic walking pan Zdzisław Opałka.
Warto wspomnieć, że wśród uczestników znalazło się wiele osób, które udowodniły, że w każdym wieku można być aktywnym i czerpać radość ze sportu.

Gdy uczestnicy z kijkami w dłoniach przemierzali pierwsze kilometry, do startu szykowała się dziewięcioosobowa grupa biegaczy. Po pokonaniu ośmiokilometrowej trasy, obie grupy spotkały się przy wspólnym ognisku w stanicy PZW.
Wesoła atmosfera, wymiana doświadczeń pomiędzy biegaczami i miłośnikami nordic walking, gorąca herbata i smaczne pieczone kiełbaski, a przede wszystkim aktywnie spędzony czas sprawiły, że wszyscy udali się do swoich domów pełni energii i z uśmiechem na twarzy.
Marsz nordic walking „Zdrowiej z kijkami” za nami. Jesteśmy pewni, że miłe wspomnienia i radość ze wspólnych chwil będą zachętą do uczestnictwa w kolejnych edycjach tej zimowej akcji.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Kibitlewska

 

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ