W dniu 18 czerwca 2020 r. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim odbyło się spotkanie pracowników Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego z kandydatami na Liderów Klubu Rodzica Zastępczego.

Celem projektu „Akademia Przyszłości” jest podniesienie jakości istniejących, rodzinnych form opieki zastępczej w województwie zachodniopomorskim, a tym samym stworzenie optymalnych warunków opieki i wychowania dzieciom, pozbawionym możliwości życia w swoich rodzinach biologicznych.Zadanie realizowane będzie w formie Klubów Rodzica Zastępczego (lokalnych grup edukacyjno-wspierających), poprzez zapewnienie wsparcia i edukacji rodzicom zastępczym spokrewnionym, niezawodowym oraz zawodowym. Spotkania będą miały na celu wymianę doświadczeń, informacji i porad, lokalną integrację środowiska rodziców zastępczych oraz edukację i pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów.

Z terenu powiatu drawskiego chęć uczestnictwa w szkoleniach na Liderów Klubu Rodzica Zastępczego zadeklarowały dwie osoby od lat związane zawodowo z pieczą zastępczą.

Tekst: Róża Kursa


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.