W dniu 26.09.2019r po raz czwarty we wszystkich krajach europejskich prowadzone są działania pod nazwą EDWARD, czyli „Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” .

W związku z prowadzoną dzisiaj akcją funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim zorganizowali działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach całego powiatu.

Od wczesnych godzin rannych policjanci z drawskiej „drogówki” sprawdzali stan trzeźwości użytkowników pojazdów mechanicznych poruszających się na naszych drogach.

Policjanci objęli także nadzorem miejsca, które są szczególnie niebezpieczne sprawdzając, czy piesi nie naruszają przepisów ruchu drogowego. Niechronionym wręczano opaski odblaskowe i przypominano, jak ważną pełnia one role na drodze szczególnie w tak ponure dni jak dziś.

W tym samym czasie funkcjonariusze pojawili się w OREW i Przedszkolu Niepublicznym w Gudowie, gdzie uczyli najmłodszych jak prawidłowo poruszać się po drodze i korzystać z przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej.

Tekst i zdjęcia: st. sierż. Karolina Żych