Zamknij

PODSUMOWANIE SPORTOWEGO WEEKENDU

08:05, 28.04.2014 Aktualizacja: 08:29, 28.04.2014
Skomentuj
Orzeł Łubowo 2-6 Drawa (trampkarze), MKS Drawa 4-3 Pionier Borne Sulinowo (Juniorzy młodsi), DRAWA I 0-1 CRTUSIA, Drawa 2-1 Olimp (juniorzy starsi) DRAWA II 2-0 Błękitni Szczecinek.
  • SOBOTA 26.04.2014

Orzeł Łubowo 2 - 6 Drawa

trampkarze

Trampkarze Drawy Drawsko grali w Łubowie z tamtejszym Orłem. Od samego początku zawodnicy z Drawska narzucili swój styl gry i szybko strzelili bramki. Na przerwę trampkarze Łubowa schodzili z bagażem trzech bramek. Wydawało się, że kolejne bramki gości są tylko kwestią czasu, ale to gospodarze przejęli inicjatywę i po przerwie doprowadzili do wyniku 3-2. Drawa wyszła jednak szybko z opresji strzelając kolejne 3 bramki. Wynik końcowy 6-2 dla gości.

Strzelcy bramek : Michał Kujawka x3, Marcin Sztajnke x2, Maciej Rdzanek,

Drawa zagrała w składzie : Jarzyna-Ładny, Jakubowski, Kościukiewicz, Soroko-Rdzanek, Pawłowski, Zieliński, Kwaśny, Sztajnke-Kujawka

Opiekunem zespołu jest Tadeusz Ziemiński.

MKS Drawa 4-3 Pionier Borne Sulinowo

Juniorzy młodsi

Zespół Tomasza Wyrzykowskiego przystąpił do tego spotkania bardzo zmotywowany. Świetne akcje wyróżniających się zawodników : Tkacza, Gąsirowskiego i Szczerby. Do przerwy chłopcy ustalają wynik na 3-1, jednak w wyniku dekoncentracji po przerwie goście doprowadzają do remisu. W 75 minucie strzelamy zwycięskiego gola.

skład: Drożdzyk P(Sobczyk K.). Łataś B.(Zygan K.) Polak F. Hawrasz M. Grochowski J(Janaszkiewicz P.). Zieliński D. Borowski P. Tkacz S. Szczerba J. Sobczyk F(DolakP.). Gąsiorowski T. Bramki strzelali: 1 Filip Sobczyk, 2 Tomek Gąsiorowski, 1 Jacek Szczerba.

DRAWA I - CARTUSIA

Porażką Drawy 0:1 (0:1) zakończył się mecz 24 kolejki III ligi.

Niemiłą niespodziankę sprawili nam piłkarze w meczu z Cartusią. Mimo przewagi i to zdecydowanej przez większość meczu przegrywamy 0:1.

Pierwsza połowa zaskoczyła nas przede wszystkim składem pierwszej "11". Łukasz Woźniak pozwolił zagrać od początku Łukaszowi Kondraciukowi oraz Grzegorzowi Gicewiczowi. Z przodu wystąpiła dwójka Artur Kapeliński i Przemysław Brzeziański. Wśród rezerwowych wylądowali zarówno Grzegorz Wawreńczuk jak i Hubert Jaskólski. Do pierwszego składu nie załapał się również Fernando Batista. Zmiany chyba nie wyszły naszej drużynie na dobre bo gra wyglądała wyjątkowo chaotycznie i ciężko doszukać się z naszej strony jakiś składnych akcji. Goście natomiast dysponowali bardzo szybkimi napastnikami. Po jednej z kontr padła bramka. Była to 12 minuta, a gola zdobył Paweł Rzepnikowski. Drawa praktycznie nie stworzyła zagrożenia pod bramką gości.

W przerwie było głośno głównie w szatni Drawy i jak zwykle pomogło. Druga połowa to ogromna przewaga naszej drużyny jednak nie potrafiliśmy nic poradzić na obronę przeciwnika który praktycznie w 9 zagęszczał własne pole karne uniemożliwiając nam na strzały z bliższej odległości. Nie brakowało prób z naszej strony ale zdecydowana większość była blokowana przez ofiarnie interweniujących zawodników Cartusii. Czym bliżej końca tym Drawa bardziej zbliżała się do bramki gości. Najgroźniejszą okazję nie wykorzystał Grzegorz Gicewicz który strzelając z najbliższej odległości trafił w poprzeczkę. Piłka wg zawodników Drawy przekroczyła linię bramkową jednak sędzia był innego zdania. Była to 60 minuta i wydawało się, że czasu jest wystarczająco dużo , a bramki to kwestia minut. Nic takiego jednak nie nastąpiło i do końca utrzymał się wynik 0:1.

Ten mecz mógł się skończyć pewnie wynikiem nawet 5:1 ale Cartusia potrafiła pokazać to czego nam zabrakło w meczu z Bałtykiem. Ofiarnie bronili całą drużyną przez drugą połowę i dowieźli zwycięstwo do końca, a nam atak pozycyjny w tym meczu, mówiąc delikatnie... nie wychodził najlepiej. Spadamy w konsekwencji na 3 pozycję i teraz czeka nas trudny i daleki wyjazd do Gdańska gdzie 4 maja o 17:30 zagramy z Lechią. Dodatkowo cała trójka kartkowiczów z tego meczu będzie musiała pauzować.

• Niedziela 27.04.2014r.

Drawa 5-0 Olimp

młodzicy

Zespół Młodzików prowadzony przez Krzysztofa Kursę pokonał swoich rówieśników ze Złocieńca 5:0 (2:0). Bramki zdobyli: R.Wisłocki 2x, K.Żarczyński 2x oraz A. Wawruniak. Nasz zespół jest liderem rozgrywek i drobnymi krokami zbliża się do finału wojewódzkiego.

Skład:

A. Fabich, M. Wróbel, B. Rompało, W. Kozak, A. Gołyński, S. Wyrzykowski, R Wisłocki, K. Żarczyński, S. Łukawski, K. Rasiński, P. Masztalerz, A. Chudziński.

Drawa 2-1 Olimp

juniorzy starsi

W pierwszej połowie królowała Drawa. Po świetnej akcji bramkę do szatni strzela Giza. W drugiej połowie zdeterminowany Olimp doprowadza do remisu. W końcówce ponownie strzela Giza i daje upragnione zwycięstwo gospodarzom. Warto dodać, że zespół Andrzeja Pedrycza jest niepokonany na własnym stadionie.

Drawa II 2-0 Błękitni Szczecinek

drużyna rezerw

Od samego początku widać było, że Drawa II jest lepszym zespołem. Kolejny raz Drawa prezentuje się lepiej w drugiej połowie. Dużo ciekawych akcji na boisku skutkuje strzeleniem dwóch goli. Mogło być więcej, ale dobrze prezentował się zespół gości. Warto dodać, że w Drawie II wystąpił Andrzej Pedrycz i Artur Kapeliński.

Drawa:Mariusz Czapiga (Andrzej Pedrycz 20') - Mateusz Dolak, Michał Bany, Tomasz Wyrzykowski, Ernest Marcinkowski ( Adam Płuska 65')- Rafał Żuk, Maciej Kwiatkowski (Łukasz Czekajewski 80'), Paweł Sochanek (Artur Kapeliński 45'), Adam Kozak - Tomasz Walkiewicz, Wojciech Witoń

Bramki strzelali : Tomasz Walkiewicz i Maciej Kwiatkowski