Pamiętając zagrali mecz piłkarski.

07:35, 13.09.2014 Aktualizacja: 08:09, 13.09.2014
Skomentuj
W miniony czwartek ( 11. 09. 2014r ) o godzinie 17.45 uroczystością upamiętnienia ofiar z zamachów terrorystycznych w USA, dokonanych przez All- Kaidę 11 września 2001 r. rozpoczęto zmagania piłkarskie na euro boisku

W miniony czwartek ( 11. 09. 2014r ) o godzinie 17.45 uroczystością upamiętnienia ofiar z zamachów terrorystycznych w USA, dokonanych przez All- Kaidę 11 września 2001 r. rozpoczęto zmagania piłkarskie na euro boisku przy ul. Okrzei. Towarzyski międzynarodowy mecz piłkarski pomiędzy drużyną USA reprezentowanych przez żołnierzy spadochroniarzy 173 Brygady Powietrzno-Desantowej Armii Stanów Zjednoczonych a mieszkańcami Drawska Pomorskiego. ( składy podane pod zdjęciami drużyn ). Mecz rozegrany był przy pełnych trybunach wypełniony przez mieszkańców jak i żołnierzy ćwiczących na naszym poligonie.

I tak pierwsza połowa należała do drużyny Drawskiej która schodziła na przerwę z trzema bramkami przewagi - muszę wspomnieć że w tejże drużynie połowa graczy to doświadczeni piłkarze na co dzień grająca lub grała i trenowała w Drawie. Podczas przerwy publiczność mogła posłuchać wspaniałej muzyki wykonanej przez Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Drawska Pom oraz obejrzeć specjalnie na tą okazję przygotowany pokaz karate wykonany przez Klubu Oyama pod opieką Karola Korczyńskiego.

Drugą połowę meczu można zaliczyć rzeczywiście do meczu o charakterze towarzyskim gdzie drużyna z Drawska w pełni grała w składzie mniej doświadczonym. Z przewagą już 7 bramek "pozwoliła" strzelić sobie 3 bramki. Końcowy wynik 7 - 3. Podsumowując mecz Amerykanie poza świetną kondycją nie mieli nic więcej do zaoferowania a drawszczanie dzięki technice i doświadczeniu niektórych piłkarzy mogli cieszyć się wysokim zwycięstwem. Obserwując jednak Amerykanów tak jak i również publiczność zebraną na trybunach nikt się nie przeją wynikiem a znakomicie bawili się mogąc kibicować i grać na boisku wzmacniając przyjaźń i sojusz Polsko - Amerykański a jednocześnie pamiętając o ofiarach terroru.

Serdecznie zapraszam do pełnej fotorelacji dostępnej TUTAJ

Tekst i zdjęcia Tomasz Jasyk

Skład drużyny USA:

James Horn, Matthew McCarthy, Sean Arbiter, Joshua Geery, Tim Gariba, Torin Reedstrom, Jorge Andonie, Luis Lopez, Clifford Dalrymple, Nicholas Huddleston, Michael Nagle, Matthew Volanski, Derek Andrade, Dominique Grey, Justin Battles, Michael Davis, Matthew Tarbell.