Około 10.30 się na placu przed Centrum Kultury w Drawsku Pomorskim odbyło się spotkanie z Prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Wiec  zgromadził  kilkuset sympatyków urzędującego prezydenta i garstkę Jego przeciwników.

Prezydent przemowę zaczął o ważnej informacji:
- Dzisiaj rano na rachunek bankowy spółki PGNIG, która dostarcza państwu gaz, spłynęły pieniądze od koncernu rosyjskiego Gazprom. To 1,5 mld dolarów, które polska firma wygrała w sporze z Gazpromem, toczącym się przed Trybunałem Arbitrażowym w Sztokholmie - powiedział Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania w Drawsku Pomorskim.

Dodał, że sytuacja ta ma swoje konkretne przełożenie.

- Od dzisiaj ceny gazu dla państwa są o 10,5 proc. niższe niż do tej pory. To kwoty, które będą zostawały w kieszeni polskiej rodziny - oznajmił.

Jak poinformował, dzisiaj wchodzi w życie tzw. matryca podatkowa, która „upraszcza procedury i likwiduje absurdy”. Obniżone zostaną także stawki VAT na niektóre produkty, w tym artykuły dziecięce.

- Całe pieczywo będzie oprocentowane 5 proc. stawką VAT. Obniżamy również podatek VAT na owoce - również 5 proc. oraz bardzo ważne dla wszystkich pań artykuły higieniczne. To zmiany, które odczuje każda polska rodzina. To są wymierne zniżki - podkreślił.Podczas wystąpienia mówił także o obronie polskiej rodziny.

- Polską rodzinę miałem, mam i będę miał pod opieką. Prawo do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami musi być chronione. Tylko państwo, które zapewnia wolność swoim obywatelom, jest państwem prawdziwie suwerennym i silnym - stwierdził.

Jak podkreślił, pod naszą biało-czerwoną flagą jest miejsca dla każdego.

- Wszystko, co robimy jest dla naszych najmłodszych, bo to oni będą nas rozliczali z tego, jaką Polskę im przekażemy. Przyrzekam realizować politykę rozwoju całego kraju. Proszę Państwa o wsparcie i o namawianie znajomych i rodziny do pójścia na wybory - zakończył.

Wcześniej Prezydent Polski Andrzej Duda oraz Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wzięli udział w spotkaniu z żołnierzami na DRAWSKIM POLIGONIE - czytaj TUTAJ - "Poligon Drawski wizytuje Zwierzchnik Sił Zbrojnych i Minister Obrony Narodowej".


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.