Od 4 stycznia policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pom. rozpoczęli ogólnopolskie działania pod nazwą ,, Bezpieczne Ferie'', które potrwają do 17 stycznia 2021 roku.

Działania mają na celu zwrócenie uwagi kierującym pojazdami na przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze sprawdzają stosowanie się do ograniczeń prędkości, dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, przewożenia dziecka w foteliku bezpieczeństwa lub innym urządzeniu przytrzymującym dzieci, stan techniczny pojazdu, oraz stan trzeźwości kierowców, Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas relaksu i odpoczynku, jednak, aby przebiegły szczęśliwie i wszyscy wrócili wypoczęci do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Tekst i zdjęcia: sierż. Paulina Kurowska


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.