Dziś 13.07.2017r od wczesnych godzin rannych w Urzędzie Miasta Drawsko Pomorskie przebywają funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
Funkcjonariusze CBA wkroczyli do Drawskiego Urzędu celem zabezpieczenia dokumentów związanych z umorzeniem podatków przez władze miasta jednemu z Drawskich biznesmenów który został aresztowany 02.02.2017r. i nadal przebywa w areszcie – powiedział w rozmowie z MAGAZYNEM DRAWSKIM, Rzecznik Prasowy CBA p. T. Brodowski.
O skutkach interwencji będziemy informować naszych czytelników na bieżąco.
Przypominamy:
02. 02. 2017r w Drawsku Pomorskim oraz w Suliszewie w zakładach pana Waleriana Grzegorza F. doszło do akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
Delegatura CBA w Szczecinie prowadzi śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie w sprawie korupcji przy dostawach paliwa do pieca zasilanego biomasą w Elektrowni Szczecin. Ustalono, że dostarczane  przez firmę biznesmena  transporty wcale nie były biomasą.  Mimo to pracownicy odpowiedzialni za nadzór nad jakością paliwa, w zamian za korzyści majątkowe,  potwierdzali, że ciężarówki były właśnie wypełnione odpowiednią technicznie biomasą. Przez to dochodziło do produkcji prądu z paliwa złej jakości.
04.07.2017r. Agenci CBA ze Szczecina zatrzymali kolejne 10 osób - pracowników Elektrowni Szczecin i biznesmena. Wszyscy usłyszeli w prokuraturze zarzuty o charakterze korupcyjnym. Łącznie zarzuty usłyszało już 22 osoby. Wstępne ustalenia wskazują na spowodowanie tym procederem wielomilionowych szkód na szkodę  spółki Skarbu Państwa Polskiej Grupy Energetycznej SA.

Tekst: Tomasz Jasyk Zdjęcia: CBA oraz Tomasz Jasyk

REKLAMA: