Delegacja Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko z Komendantem Pułkownikiem Markiem Gmurskim przebywała z wizytą roboczą w NIEMIECKIM Hohenfels w Międzynarodowym Połączonym Centrum Gotowości (JMRC).

Podczas wizyty w JMRC (Międzynarodowe Połączone Centrum Gotowości) w Hohenfels, polska delegacja Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko uczciła pamięć o Polakach więzionych w niemieckich obozach oraz żołnierzach armii amerykańskiej, którzy przynieśli im wolność.

Kadra CSWL Drawsko – na czele z płk. Markiem Gmurskim – zapaliła symboliczny znicz przed pomnikiem, który znajduje się na terenie jednostki.Pomnik pierwotnie powstał pod koniec latach czterdziestych ubiegłego wieku. Z upływem lat jego wygląd ulegał pogorszeniu, co spowodowało, że z inicjatywy Ministra Obrony Narodowej, pomnik został odrestaurowany przez Instytut Pamięci Narodowej w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Delegacja CSWL Drawsko odwiedziła również cmentarz, na którym spoczywają obywatele Polski, którzy ponieśli śmierć w rejonie jednostki JMRC po zakończeniu II wojny światowej.! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.