Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zainaugurował polsko-amerykańskie ćwiczenie DEFENDER 20 Plus . Szef resortu obrony spotkał się z żołnierzami ćwiczącymi na poligonie w Drawsku Pomorskim.

Polsko-amerykańskie ćwiczenia Defender Europe 20 wchodzą w decydującą fazę.

W czwartek 04 czerwca br. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak odwiedził polskich oraz amerykańskich żołnierzy na poligonie drawskim.

Wizyta Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka na poligonie drawskim rozpoczęła się od złożenia meldunku przez Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generała Jarosława Mikę.

Na drawskim poligonie rozpoczęły się manewry taktyczne. Żołnierze trenują między innymi pokonywanie przeszkód wodnych co dla wojsk Polskich i Amerykańskich jest dużym wyzwaniem.
„Rezultatem dwóch podpisanych deklaracji jest formuła stałej, trwałej obecności wojsk amerykańskich w Polsce. Rezultatem tych deklaracji jest fakt, że w Polsce jest wysunięte stanowisko dowódcze dywizji amerykańskiej. Jest z nami generał Sylvia, dowódca amerykańskiej dywizji stacjonującej w Polsce. Polska jest bezpieczniejsza, dlatego, że relacje polsko-amerykańskie są silniejsze” – podkreślił Minister Błaszczak.

Sojusznicze manewry rozpoczęli polscy oraz amerykańscy żołnierze przystępując do rozpoznania przeszkody wodnej – Jeziora Zły Łęg.

Następnie zorganizowano ubezpieczenia bojowe, sforsowano jezioro i w dalszej części manewrów przystąpiono do realizacji kolejnych zadań na przeciwległym brzegu.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]

! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.