Jak poinformował naszą redakcję Andrzej Podolak inicjator akcji maseczka dla ratownika i seniora dziś do POLICJI trafiły wyjątkowe maseczki które trafią do wszystkich funkcjonariuszy z terenu Powiatu Drawskiego.

"... Przekazaliśmy dziś 200 sztuk bawełnianych maseczek wielokrotnego użytku z napisem POLICJA dla funkcjonariuszy policji z terenu powiatu drawskiego ... " - powiedział Andrzej Podolak.

Warto podkreślić że akcja szycia maseczek, która prowadzona jest już ponad dwa miesiące z związku z epidemią wirusa Covid 19 osiągnęła wyjątkowe rozmiary i liczby.
Społeczeństwo uszyło i rozdało już prawie 38 tysięcy maseczek, uszyli i bezpłatnie przekazaliśmy na rzecz Szpitala Drawsko ok. 200 szt. fartuchów ochronnych.

Stowarzyszenie Żarek ze środków własnych zakupiło alkohol, z którego w pierwszych dniach działań wytworzono i bezpłatnie przekazano na rzecz społeczeństwa powiatu drawskiego 400 litrów środka do dezynfekcji.Dzięki zebranym środkom finansowym dokonano zakupu 2 generatorów ozonu, którymi bezpłatnie ozonują pojazdy Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych, Policji, Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz przedszkoli z terenu powiatu drawskiego. Ozonowane są również bezpłatnie pomieszczenia strażnic PSP i OSP.

Lista osiągnięć jest imponująca i można się z nimi zapoznać na profilu Fb

Tekst: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.