Jest nowy akt oskarżenia dla pary zwyrodnialców którzy znęcali się nad dziećmi. Do ujawnienia czynów doszło w 2016r jak jedno z dzieci trafiło do szpitala. O sprawie pisaliśmy TUTAJ (MATERIAŁ FILMOWY).

W obecnej chwili do Sądu Okręgowego w Koszalinie trafił nowy akt oskarżenia od Prokuratury w Gdańsku która przejęła śledztwo od Prokuratury w Drawsku Pomorskim na wniosek Prokuratury Krajowej.
„… Na początku kwietnia 2017 r., decyzją Prokuratury Krajowej, śledztwo zostało przeniesione do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. We wrześniu 2017 r. prokurator tej jednostki zmienił kwalifikację prawną czynów zarzucanych podejrzanym. Obok znęcania się, zarzucił im usiłowanie zabójstwa dzieci, a mężczyźnie - gwałty ze szczególnym okrucieństwem na 7-latku i jego starszym o dwa lata bracie….” - powiedział Maciej Załęski, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Gdańsku i dodaje „… W poniedziałek akt oskarżenia został skierowany do Sadu Okręgowego w Koszalinie. Matkę dwójki chłopców i jej życiowego partnera oskarżono o usiłowanie zabójstwa, psychiczne i fizyczne znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad dziećmi, spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Za takie czyny grozi nawet dożywotnie więzienie...”

Zmiana kwalifikacji czynów została podyktowana nowymi dowodami jakie pozyskała w toku nowego śledztwa Prokuratura w Gdańsku.

Tekst: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]