Drawskie Manewry”  to nowa inicjatywa Stowarzyszenia 4x4 Drawsko Pomorskie oraz Burmistrza Drawska Pomorskiego, która wpisze się w kalendarz imprez off roadowych w naszej gminie. Wydarzenie współfinansowane było budżetu Gminy Drawsko Pomorskie w ramach otrzymanej dotacji na realizację zadania publicznego w zakresie kultury fizycznej i sportu pn. ,,Udział i organizacja imprez motorowych”.

W dniu 25.10.2014 r. ok 60 terenówek i 15 quadów w udało się na poligon w celu  propagowania turystyki off roadowej, ochrony środowiska naturalnego oraz bezpieczeństwa jazdy w terenie. Przejechano ok. 100 km trasy wyznaczonej na terenie poligonu drawskiego dzięki uprzejmości CSWL Oleszno i Nadleśnictwa Drawsko Pom. Poligon jak zwykle wywarł na uczestnikach ogromne wrażenie zwłaszcza jego powierzchnia  oraz szereg atrakcji terenowych tj. małpi gaj na Jaworzu, Góra Hetmańska. Nie obyło się też bez awarii, zalane alternatory i utopione auta to standard na tego typu imprezie mimo turystycznego charakteru.

Spotkanie podsumowujące przy bigosie, grochówce i kiełbasce zakończyło dzień pełen wrażeń. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał Xtreme Paramedic a patronami medialnymi imprezy byli turystyka4x4.pl oraz wterenie.pl.

Dziękujemy załogom za udział i zapraszamy na kolejną edycję oraz do współpracy.

Tekst i zdjęcia Frutczak Sebastian