Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolniczego z siedzibą w Koszalinie prowadzi na terenie powiatu drawskiego wiele spraw pomagających rolnikom i środowisku wiejskiemu.

Na zaproszenie Starosty Drawskiego Stanisława Cybuli do siedziby starostwa w Drawsku przyjechał z roboczą wizytą dyr. Krzysztof Nieckarz.

Poruszano tematy ew. zwolnienia z ogromnych kwot finansowych jakie nasz powiat jest zobowiązany przekazać dla KOWR za zajęcie ziemi rolniczej pod rozbudowę drogi powiatowej prowadzącej z Drawska Pomorskiego do Gudowa. Odcinek ten, to około 4,2 km przebiegający w większości przez pola rolników dzierżawiących grunty właśnie od KOWR.

Z tytułu zajęcia części gruntu pod budowę drogi oraz wytyczonej w projekcie, szerokiej na 2 m ścieżki rowerowej należałoby zapłacić Ośrodkowi około 300 tysięcy złotych. Dzięki przychylności dyrekcji naszego KOWR i jego dyrektora, który w rozmowie ze starostą przekazał, że jest szansa na uniknięcie tej płatności, całość inwestycji nie powinna przekroczyć 10 mln. Zadanie to będzie realizowane w 2021 wraz z gminą Drawsko Pomorskie, która pokryje połowę kosztów inwestycji.Projekt remontu drogi uzyskał także wsparcie wojewody z rządowego projektu Wsparcia Dróg Lokalnych w wysokości 33% wartości poprzetargowej.

Tekst M. Nagórski! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.