„9 lat temu w Afganistanie poległo 5 żołnierzy 20 Brygady Zmechanizowanej. Dziś, w dniu Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa wspominamy wszystkich, którzy stracili swoje życie na służbie poza granicami Ojczyzny. Cześć Ich Pamięci!” – napisał na Twetterze Minister Obrony Narodowej Mariusz BŁASZCZAK.

Żołnierze, pracownicy RON Garnizonu Drawsko i Kombatanci Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło Drawsko Pomorskie również pamiętali o tym dniu i jego Bohaterach.

Spotykając się na Mszy Świętej w Kaplicy Garnizonowej w Olesznie upamiętnili pamięć poległych.

Po uroczystej mszy spotkali się przy tablicy upamiętniającej najwyższą ofiarę, jaką czasami składają żołnierze, przelewając krew na krańcach świata.



Delegacje zapaliły symboliczne znicze a Komendant Garnizonu Drawsko płk Marek GMURSKI podkreślił jak ważny i trudny to czas dla rodzin poległych, bo zbliżają się święta Bożego Narodzenia.

Zewsząd płyną radosne życzenia, rozbrzmiewają kolędy, a przy stole pozostaje puste miejsce. Dla rodzin nie jest ono tylko symbolem, przypomina o bolesnej stracie i pustce, której nie da się wypełnić. Dlatego to takie ważne, abyśmy o nich pamiętali.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.